فرصت کار پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران

در کشور آلمان

nadiaabroad موسسه حقوقی آینده سازان نادیا

"نادیا؛ تنها موسسه فعال در زمینه مهاجرت با قابلیت عقد قرارداد در ایران و آلمان"

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

چرا کشور آلمان

آلمان یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت کادر درمان است و افراد بسیاری در تلاشند تا از طرق مختلف تحصیلی و کاری اقامت این کشور را دریافت کنند.

• فرصت های شغلی متعدد
• درآمد مناسب
• امکان همراهی خانواده
• اجازه کار همسر
• تحصیل رایگان فرزندان
• اعطای اقامت دائم و پاسپورت
• و ...

این شرایطی است که آلمان در اختیار مهاجران قرار داده است و روز به روز شرایط را برای ورود تسهیل می نماید.

به صورت کلی کادر درمان برای شروع به کار و فعالیت پزشکی، ابتدا باید مدارک تحصیلی و شغلی خود را در کشور آلمان معادل سازی کرده و مجوز طبابت (Approbation) خود را دریافت نمایند. این مجوز در سراسر آلمان معتبر بوده و اعتبار مادام العمر دارد.

اما دریافت مجوز Approbation نیاز به پیش نیازهایی دارد؛

  1) دریافت گواهی DB
  2) یادگیری زبان آلمانی در سطح B2
  3) اخذ جاب آفر رسمی از کشور آلمان
  4) دریافت ویزای کاری از سفارت آلمان در تهران
  5) شرکت در آزمون زبان تخصصی (فاخ)
  6) شرکت در آزمون علمی رشته تخصصی
موسسه نادیا با دفتر مرکزی خود در شهر کلن آلمان، اقدام به ارائه جاب آفر رسمی از کشور آلمان به کادر درمان نموده و با عقد قرارداد حقوقی در ایران و آلمان، پروسه مهاجرت شما را به آسان ترین شکل ممکن مدیریت می کند.

درآمد پزشکان در آلمان:

به صورت کلی میانگین حقوقی که یک پزشک در مراکز دولتی دریافت می کند، سالانه بین 65 تا 100 هزار یورو است که بر اساس سوابق کاری شان محاسبه می شود و سالیانه افزایش پیدا می کند.

لازم به ذکر است که میانگین درآمد پزشکان فوق تخصص 270 هزار یورو در سال می باشد. حجم کار پزشکان در آلمان بسیار بالاست و هرچه حجم کاری بالاتری داشته باشند، دستمزد بالاتری دریافت مینمایند.

روش های اخذ پذیرش برای پزشکان:

پزشکان به دو روش می توانند تخصص پزشکی را در آلمان ادامه دهند:

1) به عنوان پزشک مهمان وارد آلمان می شوند و به تحصیلات خود ادامه می دهند که این روش بسیار پرطرفدار است؛ اما با درآمد همراه نیست.
2) ورود پزشکان از طریق کاری و اخذ پذیرش همراه با حقوق، که این روش کمی مشکل تر می باشد. در این روش متقاضیان می توانند اول به صورت دستیار پزشک در بیمارستان مشغول به کار شوند تا علاوه بر دریافت حقوق در حین کارآمادگی لازم را برای آزمون پزشکی به دست آورند

تحصیل پزشکی در آلمان

یکی از راه های تحصیل رشته پزشکی در آلمان ورود به دوره های کالج که نیاز به سطح زبان B2 دارد. دانش آموزان در این دوره یک ساله دروس پایه و زبان آلمانی را آموزش دیده و پس از قبولی در آزمون پایانی می توانند وارد دانشگاه شوند.

همچنین ورود مستقیم به دانشگاه های آلمان در رشته پزشکی نیاز به سطح زبان C1 و معدل بالا داشته که بسته به دانشگاه مقصد متغیر است. البته برخی از دانشگاه های آلمان داشتن پذیرش پزشکی در ایران را شرط اصلی و یا نقطه قوت رزومه شما می دانند.

تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی در آلمان نیاز به پرداخت شهریه ندارد (به شرط دانستن زبان آلمانی) و تنها تعداد محدودی از دانشگاه های خصوصی هستند که شهریه دریافت می کنند. طول دوره تخصص پزشکی در آلمان 6 سال بوده و کلیه دروس به زبان آلمانی تدریس می شود؛ به همین دلیل داشتن مدرک زبان آلمانی B2 الزامی است.

سوالی در رابطه با خدمات دارید؟

شماره های تماس :

آدرس : تهران ،خیابان فرشته ،مجتمع لئومال - طبقه 4

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

برای دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید .