پرسش و پاسخ های متداول

سوالات متداول درباره : کشور انگلیس

بله. دولت بریتانیا به دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا اجازه پیوست همسر و فرزندان زیر 18 سال را می دهد؛ لازم به ذکر است که همسر دانشجو در این مدت اجازه کار در انگلستان را داراست.

بله. متقاضیانی که مدرک زبان ندارند، می توانند در دوره های آموزش زبان پیش از تحصیل شرکت نمایند و به صورت مشروط وارد دانشگاه شوند. لازم به ذکر است که سفارت انگلستان در صدور ویزا برای پذیرش های مشروط سخت گیری های مربوط به خود را دارد.

به صورت کلی دانشجویان از شانس بالایی برای پیدا کردن کار دانشجویی در انگلستان برخوردار هستند؛ اما واضح است دانشجویان با سطح زبان بالاتر، موقعیت های شغلی بیشتری پیش روی خود دارند.

بله. همانند دیگر کشورها، دانشجویان اجازه انجام کار سفید به مدت 20 ساعت در هفته را دارند که تا حد زیادی می تواند در تأمین هزینه تحصیل و زندگی دانشجو موثر باشد. البته در دوران تعطیلی دانشگاه اجازه کار تمام وقت به صورت 40 ساعت در هفته را دارند.

دوره پزشکی عمومی در کشور انگلستان به صورت میانگین 6 سال به طول می انجامد. دانشجویان پس از این دوره ملزم به شرکت در دوره های عملی در مراکز تحقیقاتی و درمانی هستند. پس از اتمام این دوره های تحصیلی و عملی، مدرک گواهی آموزش کامل CCT دریافت خواهند کرد که مورد تأیید وزارت بهداشت کشور ایران نیز می باشد.

بله. دولت انگلستان بورسیه های تحصیلی متعددی را در اختیار دانشجویان مقاطع مختلف (اکثرا تحصیلات تکمیلی) قرارمی دهد. البته بسیاری از این بورسیه ها بر روی پروژه ها و تحقیقات دانشجویان اعمال می شود.

بله. به صورت کلی دانشجویان با دریافت یک قرارداد کاری معتبر از کارفرمایان انگلیسی می توانند ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. در ادامه و طی پروسه قانونی می اوتنند به اقامت دائم این کشور برسند.

باید بدانید دانشجویانی که در اواسط تحصیل خود، اقدام به ترک تحصیل نمایند و هیچ قرارداد کاری معتبری نداشته باشند، باید بلافاصله از کشور انگلستان خارج شوند و دیگر اجازه حضور به صورت قانونی ندارند.

بله. دولت بریتانیا به دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا اجازه پیوست همسر و فرزندان زیر 18 سال را می دهد؛ لازم به ذکر است که همسر دانشجو در این مدت اجازه کار در انگلستان را داراست.

بله. کشور انگلستان با داشتن نرخ بیکاری بسیار پایین در سال جاری و به تبع آن شرایط اقتصادی قدرتمند همواره یکی از بهترین بازارهای کاری در دنیا را فراهم آورده است. بر اساس آمار اعلامی از سوی دولت، نیروی کار در زمینه های مختلف به خصوص مدیریت، مهندسی، گردشگری و ... به شدت موردنیاز این کشور می باشد و افراد دارای صلاحیت می توانند برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام نمایند.

کشور انگلستان در زمینه ها و مشاغل مهندسی عمران، مکانیک و برق - IT و فناوری اطلاعات- پزشک، دندانپزشک و کادر درمان اعلام نیاز کرده و این به معنای عدم نیاز در زمینه های دیگر نیست. بلکه افرادی که دارای سابقه و رزومه خوبی باشند، می توانند در هر زمینه ای اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند.

حدود درآمد در کشور انگلستان برای کارمندان معادل 9 پوند در هر ساعت می باشد و برای کارآموزان و کارمندان با سابقه کمتر در بازه 4 تا 8 پوند است. لازم به ذکر است که میزان درآمد بسته به جنسیت تا 9% می تواند متفاوت باشد.

هر متقاضی برای دریافت ویزای کاری کشور انگلستان، در ابتدا نیاز به یک قرارداد کاری معتبر از کارفرمایان قانونی این کشور دارد که این گزینه منوط به داشتن مدرک زبان، مدرک تحصیلی معادل سازی شده و همچنین سابقه کاری مناسب و مرتبط است.

مشاوره مهاجرت: