پرسش و پاسخ های متداول

سوالات متداول درباره : کشور کانادا

بورسیه های اعلامی در کشور کانادا مخصوص تمامی دانشجویان در حال تحصیل اعم از کانادایی و یا بین المللی خواهد بود؛ البته شرایط و قوانین برای هر مقطع متفاوت خواهد بود.

بله. دانشجویان در حال تحصیل در کشور کانادا مجوز کار سفید را دارند.

دانشجویان علاقمند می توانند به زبان های انگلیسی و فرانسوی در کشور کانادا تحصیل انجام دهند.

بله. مدارک تحصیلی کشور کانادا، در ایالات متحده نیز معتبر بوده و فارغ التحصیلان در صورت یافتن فرصت شغلی می توانند در امریکا مشغول به کار شوند.

از زمان ارسال درخواست توسط دانشجو به دانشگاه، به صورت میانگین 2 تا 4 ماه برای دریافت پاسخ زمان لازم است.

مدرک زبان لازم در کشور کانادا به صورت مستقیم به دانشگاه موردنظر بستگی دارد و با بررسی وبسایت دانشگاه می توانید به این موضوع پی ببرید.

این هزینه به صورت مستقیم با استان و محل سکونت دانشجو ارتباط مستقیم دارد که به صورت میانگین 300 تا 500 دلار کانادایی در سال هزینه دارد.

توصیه نامه مدرکی به منظور تأیید دانشجو از سوی استادان مقطع قبلی او می باشد که از اعتبار بالایی برخوردار هستند. داشتن این مدرک شرط لازم نیست اما وجود آن به پرونده دانشجو کمک بسزایی می کند.

رزومه و انگیزه نامه، دو مدرکی است که هم دانشگاه برای پذیرش، و هم سفارت برای صدور ویزا به آن توجه می کنند؛ پس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در الگوی رزومه و انگیزه نامه به سطح زبان، دلایل انتخاب کانادا یا دانشگاه و رشته خود و از گذشته تحصیلی و کاری خود باید سخن بگویید. پیشنهاد می شود با متخصصین در این امر حتما مشاوره داشته باشید.

به صورت کلی برای اقدام به این روش، هر متقاضی نیاز به یک کسب و کار تأیید شده همراه با بیزینس پلن مشخص، نامه حمایت مالی از سازمان های سرمایه گذاری مورد تأیید دولت کانادا و دانش ابتدایی از زبان های انگلیسی و فرانسوی دارد. البته طی کردن طول این مسیر با مشکلات و سختی هایی همراه است که حتما توصیه می شود با وکیل مهاجرتی معتبر مشورت نمایید.

در ابتدا شما باید یک کسب و کار فعال و دارای پتانسیل سوددهی را معرفی کنید و بیزینس پلن مشخص و روشنی را برای آن تعریف کنید تا سازمان مربوطه را مجاب به سرمایه گذاری و صدور تأیید نماید.

خیر. شما با دریافت تأییدیه از موسسات رشد و کارآفرینی که در قبل معرفی شده اند می توانید با طی مسیر مشخصی، اقامت دائم خود را دریافت نمایید.

ایده ها و بیزینس هایی که خلاقانه و نوآورانه بوده و دولت کانادا را قانع کند که برای اشتغال کانادایی ها مناسب و مفید می باشد و در بازار جهانی نیز پتانسیل رشد دارند، می توانند برای این روش اقدام نمایند.

شما برای اقدام به این روش می بایست دانش حداقلی CLB 5 را داشته تا واجد شرایط اسارتاپ ویزای کانادا شوید.

به صورت کلی هر دانشگاه مستقلا، شرایط و مدارک خاصی را برای صدور پذیرش نیاز دارد؛ اما ما در مقاله "مراحل اپلای به کانادا" و "مدارک موردنیاز تحصیل در خارج از کشور" به صورت کلی توضیح داده ایم. برای دانستن شرط ورود به هر دانشگاه کانادا، مقاله مربوط به آن را مطالعه بفرمایید.

زبان رسمی مردم کشور کانادا، انگلیسی و در برخی استان ها مانند کبک، فرانسوی می باشد. بنابراین دانشجویان بین المللی می توانند با دارا بودن مدرک زبان های انگلیسی و فرانسوی در سطوح مشخص اقدام به اخذ پذیرش نمایند.

به صورت کلی مدارک اخذ شده از دانشگاه های کشور کانادا مورد تأیید بسیاری از کشور های پیشرفته جهان می باشد و دانشجو می تواند با اخذ این مدرک مشغول به کار در حیطه تخصصی خود شود؛ اما برخی از دانشگاه های با توجه به رتبه جهانی آن، مدارک معتبرتری به نسبت داشته و به آینده شغلی دانشجو کمک بسزایی می کنند.

یکی از مزیت های کشور کانادا برای ادامه تحصیل، گستردگی برنامه آموزشی و ارائه تمام رشته های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است؛ بنابراین دانشجویان می توانند بنا به علاقه و سابقه شخصی، رشته موردعلاقه خود را انتخاب نمایند.

بله. شما در دوران تحصیل محدودیت 20 ساعت ار دانشجویی در هفته را دارید؛ اما در دوره تابستان و زمانی که کلاس درسی ندارید، این میزان به 40 ساعت در هفته افزایش خواهد یافت.

بله. شما با دریافت یک قرارداد کاری معتبر از کارفرمایان کانادایی قانونا می توانید از تحصیل خود انصراف داده و مشغول به کار شوید.

بله. هرساله بورسیه های تحصیلی متعددی توسط دولت کانادا در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که بالطبع تعداد آن ها در مقطع کارشناسی کمتر و در مقاطع تحصیلات تکمیلی بیشتر است.

به صورت میانگین، یک دانشجو بین 700 تا 2000 دلار هزینه زندگی خواهد داشت. از این میزان می توان به هزینه بیمه (سالیانه 800 دلار) اشاره کرد.

بله. چندین دانشگاه در سطح کبک وجود دارند که به زبان انگلیسی نیز تدریس انجام می شود که شرایط ورود خاص خود را دارا هستند.

بله، برای بعضی از برنامه‌های مهاجرتی مانند CEC و برنامه اکسپرس انتری، داشتن تجربه کاری مهم است. اما برای برخی دیگر از برنامه‌ها مانند برنامه مهاجرتی ایالتی، تجربه کاری لازم نیست.

مان تحصیل در کانادا می‌تواند در فرآیند دریافت اقامت دائم تأثیرگذار باشد، اما بیشتر برنامه‌های مهاجرتی بر اساس تجربه کاری، تحصیلی، و دیگر فاکتورها ارزیابی می‌شوند.

زمان دریافت اقامت دائم در کانادا بر اساس نوع برنامه مهاجرتی و شرایط فردی متغیر است، اما معمولاً این فرآیند می‌تواند چند ماه تا چندین سال زمان ببرد.بستگی به شرایط شما دارد.

مشاوره مهاجرت: