پرسش و پاسخ های متداول

سوالات متداول درباره : کشور روسیه

بله. این ویژگی بسته به دانشگاه موردنظر داشته و در صورت امکان، دانشجو می تواند خوابگاه های متنوع روسیه را اجاره کند.

بله. دانشجویان می توانند هم به صورت نیمه وقت در دوران تحصیل و هم در تعطیلات مشغول به کار دانشجویی باشند.

بله. تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و ... به زبان انگلیسی در کشور روسیه امکان پذیر است.

بله. این مزیت برای تمامی دانشجویان بین المللی مقدور بوده و با طی کردن مراحل اعلام شده می توانند به این مهم دست یابند.

هرساله لیستی از دانشگاه های مورد تایید کشور روسیه از سوی وزارت علوم و بهداشت منتشر شده که متقاضیان می توانند با مطالعه مقاله "دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه"و "دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه" از این موضوع اطلاع پیدا کنند.

بله. دانشجویان می توانند هم به صورت نیمه وقت در دوران تحصیل و هم در تعطیلات مشغول به کار دانشجویی باشند.

خیر. شما برای تحصیل در روسیه به هیچ گونه مدرک زبانی نیاز ندارید و با شرکت در دوره پادفک این آگاهی را کسب خواهید کرد.

خیر. دانشجو می تواند در زمینه های مختلف مستقل از رشته تحصیلی خود مشغول به کار باشد.

متوسط هزینه برای یک دانشجو در کشور روسیه از 100 دلار تا 250 دلار در شهرهای مختلف می تواند افزایش پیدا کند.

بله. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت کشور ایران هرساله به صورت رسمی اعلام می شود و دانشجویان می توانند پذیرش این رده از دانشگاه ها را اخذ کنند.

خیر. دولت روسیه به صورت کامل شرایط شما و همسرتان را بررسی می کند و از وجود هرگونه مدرکی دال بر غیرواقعی بودن رابطه اطمینان حاصل می کند. از جمله مدارکی که در این روش نیاز است می توان به مجرد بودن فرد متقاضی، ارائه و اثبات تمکن مالی به منظور تأمین هزینه های زندگی زوجین و مدارکی دال بر واقعی بودن رابطه اشاره کرد.

بله. به صورت کلی فرد متقاضی در زمان اقدام به این روش باید مجرد باشد؛ در صورت ازدواج در گذشته ارائه گواهی رسمی طلاق و یا فوت همسر سابق ضروری است.

با احتساب هزینه های مسکن، پوشاک و خوراک، هزینه های زندگی یک فرد به صورت میانگین 300 تا 400 دلار است. لازم به ذکر است که این میزان هزینه در شهرهای اصلی مانند مسکو و سنت پترزبورگ بالاتر و در شهرهای شرقی پایین تر می باشد.

کشور روسیه در کنار داشتن مزایایی همچون بازار کار مناسب و سیستم آموزشی پیشرفته دارا معایبی است که به زبان بسیاری از مهاجران می توان به سرمای هوای این کشور و سختی یادگیری زبان روسی اشاره کرد. باید گفت که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان روسی را دارند، نیاز به مدرک زبان روسی و سطح زبان بالایی ندارند و به راحتی می توانند وارد دانشگاه های معتبر این کشور شوند.

مشاوره مهاجرت رایگان :