سرمایه گذاری در پرتغال

مقدمه

در این مقاله قصد داریم از روش های مهاجرت به پرتغال به خصوص سرمایه گذاری، مراحل و هزینه های آن، مطالب کاربردی را ارائه نماییم. اقامت پرتغال از راه های گوناگونی به دست می آید؛ مانند خرید ملک و تأسیس شرکت. در پروسه مهاجرت به کشور زیبای پرتغال و دریافت اقامت و شهروندی این کشور، مزایای بی‌شماری وجود دارد؛ از جمله دریافت پاسپورت پرتغال و داشتن حق کار و زندگی در دیگر کشورهای اروپایی. اما در خصوص شرایط و هزینه های دقیق سرمایه گذاری، مطابق با موقعیت، اهداف و خود، مشاوره با یک موسسه معتبر حقوقی، راهنمایی کاربردی می تواند برایتان باشد.

سرمایه گذاری در پرتغال

مهاجرت به پرتغال با اهداف سرمایه گذاری، کار، تحصیل و یا زندگی انجام می شود. مهاجرت به هر کشوری، دارای مزایا و معایبی است، اما مهاجرت به این کشور اروپایی زیبا، مزایای بیشتری نسبت به معایبش دارد. امکان تحصیل همزمان با انجام کار، اقتصادی بودن هزینه های زندگی، مردمی مهمان نواز و آب و هوای مطلوب، همگی از انگیزه ها و دلایل مهاجرت به پرتغال هستند.

امکان اخذ اقامت پرتغال و دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور، از دیگر دلایل مهاجرت به این کشور می باشند. شما از طریق سرمایه گذاری می توانید نسبت به دریافت اقامت کشور پرتغال اقدام نمایید و با دریافت اقامت پرتغال، می توانید به کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، بدون نیاز به ویزا سفر کنید. علاوه بر آن با خرید ملک و دریافت گلدن ویزای پرتغال، می توانید اقامت خانواده تان را در این کشور اخذ نموده و شرایط تحصیل، زندگی و کار را برای ایشان به آسانی فراهم نمایید.

هدف برنامه گلدن ویزای پرتغال، تشویق و حمایت از سرمایه گذاران بین المللی است، به خصوص تشویق سرمایه گذاران ملکی بین الملل. در مهاجرت به پرتغال با هدف سرمایه گذاری می توانید از مزایای بی‌شماری بهره مند شوید و با اخذ گلدن ویزای این کشور، امکان دسترسی به خدمات با کیفیت تحصیلی و درمانی این کشور را خواهید داشت. یکی از راههای دریافت گلدن ویزای پرتغال، سرمایه گذاری ملکی و خرید انواع ملک در این کشور است.

بعد از خریداری ملک در پرتغال، می توانید برای اخذ ویزای طلایی آن اپلای دهید. بعد از خرید ملک در پرتغال، می بایست به مدت ۵ سال ملک خریداری شده خود را نگه داشته و آن را نفروشید. یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین دلایل مهاجرت به پرتغال و سرمایه گذاری، دریافت گلدن ویزا و شهروندی این کشور می باشد.

روش های سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از راه های مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت این کشور، سرمایه گذاری در زمینه های مختلف است. برنامه اخذ اقامت این کشور، به واسطه تأسیس شرکت، برای افرادی است که قصد دارند با ایجاد کسب و کار و یا استارت آپ، ایده های نوین خود را به مرحله اجرا درآورده و در مقابل، کسب درآمد و اشتغال‌زایی هم داشته باشند؛ بدین جهت باید بیزینس پلن خود را تهیه و ارائه نمایند.

البته می بایست در رابطه با طرح ارائه شده، از تخصص، مهارت، تحصیلات و سوابق تجربی خوبی هم برخوردار باشید. اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت میسر است؛ بدین منظور باید ویزای مرتبط آن را دریافت نمایید. ویزایی که برای اخذ اقامت این کشور، از طریق ثبت شرکت باید بگیرید، ویزای D2 نام دارد.

 برای دریافت این نوع ویزا، پروسه ای تخصصی در پیش دارید؛ مانند: اخذ کد مالیاتی و گشایش حساب بانکی جهت انتقال سرمایه و دیگر مراحل مرتبط که در فرصت های مقتضی به توضیح هر کدام از این مراحل تخصصی می پردازیم. مهاجرت به پرتغال با هدف خرید ملک یکی از روش های معمول سرمایه گذاری است که می‌توانید از این طریق، اقامت دائم پرتغال را اخذ نمایید.

پرتغال در قبال فروش ملک به سرمایه گذاران ملکی سراسر دنیا، حق اقامت و امتیاز شهروندی را اعطا می نماید. با در نظر گرفتن اینکه خریداری ملک، گونه ای از سرمایه گذاری است، لذا برای مهاجرت به پرتغال با هدف خریداری ملک، می بایست ویزای سرمایه گذاری پرتغال را دریافت نمایید.

جهت اطلاع از مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در پرتغال، مشاوره با یک موسسه مهاجرتی معتبر، می تواند کمک خوبی برایتان باشد. زیرا تهیه اسناد لازم برای دریافت هر نوع ویزا، اهمیت بالایی دارد. قطعاً در مراحلی مانند گرفتن وقت سفارت جهت انجام مصاحبه، نیاز به راهنمایی دارید.

مراحل سرمایه گذاری در پرتغال

محبوب ترین و پرطرفدارترین نوع مهاجرت به پرتغال جهت سرمایه گذاری، خرید ملک است. علاوه بر آن باید سرمایه ای مطابق با میزان حداقل مبلغ خرید ملک در این کشور داشته باشید. در ابتدا مقرر بود که برای خرید ملک در پرتغال، باید ۵۰۰ هزار یورو هزینه می‌کردید، اما اکنون با تغییر قوانین ، این مبلغ به ۳۵۰ هزار یورو و در شرایطی به ۲۸۰ هزار یورو هم رسید. اما مبلغ۳۵۰ هزار یورو و ۲۸۰ هزار یورو برای ملک هایی هستند که بازسازی شده و یا در مناطق کم تراکم شهرهای این کشور قرار دارند.

 این تغییر قانون برای خرید ملک، با این هدف وضع شد تا از تراکم و افزایش جمعیت در شهرهای بزرگی مانند لیسبون و پورتو جلوگیری شود؛ لذا همان‌طور که می بینید در مهاجرت به پرتغال، نیاز است که از آخرین تغییرات قوانین سرمایه گذاری و مراحل آن مطلع باشید که راهکار آن هم مشاوره با یک موسسه حقوقی معتبر می باشد. مراحل سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بدین ترتیب می باشند:

 • انتخاب نوع ملک، شهر و محله مورد نظر، در نظر گرفتن موقعیت ملک از لحاظ دسترسی و امکانات شهری
 • بررسی هزینه های خرید ملک مانند مالیات و هزینه های حقوقی و ثبت ملک
 • مراحل دریافت وام (در صورتی که از طریق دریافت وام، قصد خرید ملک دارید)
 • اخذ شماره و کد مالیاتی
 • افتتاح حساب در یک بانک
 • تنظیم قرارداد خرید ملک، امضای قرارداد
 • ثبت ملک در دفتر اسناد رسمی

در انجام هر یک از مراحل مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری ملکی، نکات قانونی و حقوقی نهفته است که تنها یک موسسه مهاجرتی معتبر یا وکیل ملکی می تواند از آنها مطلع بوده و شما را در جریان آن قرار دهد.

شرایط لازم سرمایه گذاری در پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال با هدف سرمایه گذاری، پس از اینکه برای خود مشخص کردید که چه نوع سرمایه گذاری قصد دارید انجام دهید، رعایت شرایط آن نیز برایتان الزامی می شود. در این قسمت، از شرایط لازم جهت سرمایه گذاری با هدف اخذ اقامت پرتغال به روش راه اندازی استارتاپ می‌گوییم.

با راه اندازی یک شرکت استارتاپ می توانید اقامت پرتغال از نوع دائم را دریافت نمایید. برنامه ای که به این روش اختصاص داده شده، تحت عنوان برنامه ویزای انجل Portugal Angel Visa می باشد. این برنامه روشی بسیار مطمئن جهت دریافت اقامت دائم و شهروندی پرتغال است. با اخذ ویزای انجل پرتغال، می توانید مانند یک شهروند اروپایی، در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، حق تحصیل، زندگی و کار داشته باشید.

این برنامه، شرط اقامت و حضور فیزیکی حتی یک روز را برای متقاضی ندارد. با این شرایط می توانید بقیه امور خود را در هر کجا که هستید اداره و مدیریت نمایید. این نوع ویزا، تلفیقی از برنامه های استارتاپ و سرمایه گذاری است. در واقع یکی از کم هزینه ترین روش‌ ها برای دریافت شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا بوده و شرایط سختی هم ندارد.

 مهاجرت به پرتغال با هدف سرمایه گذاری از طریق دریافت ویزای انجل شرایط آسانی دارد. شرایط کلی این روند بدین شکل است که باید یک شرکت استارتاپ در پرتغال ثبت کنید. سپس شرکت انکوباتور، به مدت سه سال شرکت شما را پشتیبانی می نماید.

پس از راه اندازی بیزینس، شرکتتان برای مدیریت به شما تحویل داده خواهد شد. در این مرحله می توانید خودتان شرکت را مدیریت نموده و یا به شخص دیگری واگذار کرده و آن را بفروشید که در هر دو صورت، اقامت پرتغال به شما داده می شود. شرکت های انکوباتور، شرکت های پرتغالی هستند که حامی طرح ها و برنامه های استارتاپ می باشند.

هزینه سرمایه گذاری در پرتغال

در ادامه، توضیحات بیشتری درباره هزینه های اصلی و جانبی خرید ملک در پرتغال ارائه داده می شود. سرمایه گذاری ملکی در پرتغال یکی از معمول ترین روش های مهاجرت به پرتغال با هدف اخذ اقامت و شهروندی این کشور می باشد.

 • هزینه خرید ملک مسکونی، تجاری، زراعی: شامل هزینه ای است که برای خرید خانه، واحد آپارتمان و یا زمین زراعی پرداخت می کنید. با خرید ملک در این کشور، می توانید اقامت پرتغال را اخذ نمایید.
 • هزینه مالیات انتقال دادن ملک: دولت پرتغال برای تمامی معامله های خرید و فروش ملک، مالیات انتقال ملک، وضع کرده است.
 • هزینه تمبر مالیات: تمامی معاملات ملکی در پرتغال ملزم به پرداخت هزینه تمبر هستند.
 • هزینه استخدام وکیل جهت نقل و انتقال ملک خریداری شده: وکیل می تواند همه نکات حقوقی که مرتبط با خریداری ملک هستند را بررسی نماید. کنترل پروانه ملک را انجام می دهد که بابت آن نیز هزینه دریافت می کند.
 • هزینه نماینده مالیاتی در پرتغال: اگر در پرتغال زندگی نمی کنید ولی می خواهید یک حساب بانکی، گواهینامه و یا ملک داشته باشید، می توانید نماینده مالیاتی استخدام نموده تا تمام کارهای مورد نظرتان را انجام دهد.
 • هزینه دفتر اسناد رسمی و محضر: دفاتر اسناد رسمی، یک واحد رسمی دولتی هستند که مدرک های رسمی و مورد تأیید را به شما تحویل و مالکیت شما را اثبات می نمایند.
 • هزینه ثبت ملک و مالکیت آن: اداره ثبت اراضی در پرتغال، ملک خریداری شده تان را به ثبت می رساند. سپس شما را مالک قانونی آن ملک، معرفی نموده و تایید آن را نیز به وکلا اعلام می کند.

 

پرداخت هزینه های مالیاتی نقل و انتقال، هزینه ثبت و محضر، هزینه مالیات مربوط به شهرداری و تمبرهای مالیاتی، به عهده خریدار ملک است. البته نوع ملک و مساحت آن، عامل موثری، در تعیین هزینه ها هستند. در پروسه مهاجرت به پرتغال و جهت اطلاع از هزینه های دقیق، از یک موسسه حقوقی معتبر راهنمایی بگیرید.

 

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

در تکمیل مطالب ارائه شده در این مقاله، عنوان می شود که در مهاجرت به پرتغال، مزایای فراوانی در انتظارتان است که در این بخش، به برخی از آنها اشاره داریم. این کشور یکی از مقاصد مهم برای سرمایه گذاری های بین المللی می باشد. اقتصادی در حال توسعه و رشد داشته و زیر ساخت های بسیار عالی برای انجام فعالیت های بازرگانی، تجاری، تولیدی و خدماتی دارد. اعطای گلدن ویزای پرتغال نیز از دیگر مزایای سرمایه گذاری در این کشور شده است.  همچنین رتبه اقتصادی پرتغال در ردیف ۳۴ جهانی می باشد.

به همین علت آمار مهاجرت به پرتغال رو به افزایش بوده است. سرمایه گذاری شما در این کشور، هیچ ضرر و زیان ندارد بلکه سود بالایی هم خواهید داشت. به عبارتی ایمنی کافی در سرمایه گذاری تان خواهید داشت. با سرمایه گذاری در پرتغال می توانید اقامت موقت و پس از گذشت ۵ سال، اقامت پرتغال از نوع دائم را دریافت نمایید.

در مهاجرت به پرتغال با سرمایه گذاری، از جمله تولید کالا یا خدمات، ارزش افزوده بالایی را خواهید داشت. میزان کسب سود نسبت به مبلغ سرمایه گذاری تان بین ۴ تا ۱۰ درصد خواهد بود. پرتغال هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاران وضع نکرده و همه علاقمندان بدون هیچ تبعیضی، با هر ملیتی می توانند در بخش های تجاری یا اقتصادی پرتغال سرمایه گذاری کنند.

 

با مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری، می توانید شهروندی این کشور را به دست آورده و از مزایای آن بهره مند شوید. مزایای دریافت شهروندی پرتغال عبارتند از: بهره مند شدن از آموزش و تحصیل، استفاده از انواع بیمه و حقوق بازنشستگی، حق کار و زندگی در کشورهای اروپایی، اخذ تابعیت اروپا و امکان اخذ پاسپورت پرتغال. در پروسه مهاجرت به پرتغال و روند سرمایه گذاری، مشاوره با موسسه حقوقی معتبر را در صدر برنامه های خود قرار دهید.

جمع بندی

در مهاجرت به پرتغال، می توانید بر اساس اهداف خود، سرمایه گذاری نموده و در نهایت هم موفق به اخذ اقامت پرتغال شوید. با توجه به مزایای اخذ اقامت و شهروندی این کشور، بسیاری از سرمایه گذاران و صاحبان ایده های تجاری نوین از طریق مهاجرت به این کشور، برای دریافت پاسپورت پرتغال اقدام می نمایند تا از مزیت های آن بهره مند شوند. مانند سفر به بسیاری از کشورهای اروپایی بدون ویزا. اما این پروسه موفقیت آمیز نخواهد بود، مگر اینکه مشاوره و راهنمایی های یک موسسه حقوقی معتبر یا مهاجرتی را داشته باشید.

نظرات درباره سرمایه گذاری در پرتغال

مشاوره مهاجرت: