خرید ملک در کانادا

مقدمه

همه، در جستجوی زندگی بهتر با شرایطی مناسب‌تر هستند. گاهی افراد در محل زندگی خود به این مهم دست پیدا می‌کنند و گاه ناچارند با مهاجرت به این سطح برسند. کانادا یکی از کشورهایی است که به خاطر سطح بالای زندگی ایرانیان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

راه‌های زیادی برای مهاجرت به کانادا و اقامت در آن وجود دارد که خرید ملک در کانادا یکی از این راه‌ها است. اگر شما هم تصمیم دارید با خرید خانه اقامت کانادا را به دست آورید و برای زندگی به آن‌جا بروید، بهتر است قبل از هر کاری اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. برای دانستن ضروریات تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع ملک در کانادا برای مهاجران

تنوع مسکن در این کشور زیاد است و همین امر دست شما را برای خرید ملک در کانادا باز گذاشته؛ شما می‌توانید گزینه‌های پیش رو را بررسی کنید و بهترین گزینه را با توجه به شرایط و بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید. هر کدام از این ملک‌ها از نظر موقعیت متفاوت هستند و برای نیازهای مختلفی تدارک دیده شده‌اند. پس اولین گام، پیدا کردن نوع خانه مناسب شما است. در ادامه به انواع این خانه‌ها پرداخته می‌شود.

  • خانه‌های مستقل: خانه‌های مستقل با خانه‌های همجوار خود دیوار مشترک ندارند و اغلب هم حیاط جلو دارند و هم در پشت آن‌ها حیاطی تعبیه شده است. این خانه‌ها جزو گران‌ترین نوع خانه در کانادا هستند.
  • خانه نیمه‌مستقل:  این خانه‌ها ساختمان‌هایی مجزا هستند که بر خلاف نوع قبلی با خانه مجاور دیوار مشترک دارد. این مدل خانه‌ها نیز اغلب حیاط پشتی و حیاط جلوی خانه را شامل می‌شوند و در قسمت حیاط با یک حصار از خانه مجاور جدا شده‌اند.
  • خانه دو طبقه و سه طبقه: این خانه‌ها در ایران هم وجود دارند و هر طبقه آن‌ها یک خانه جدا محسوب می‌شود. مانند ایران اغلب یک فرد واحد صاحب ساختمان است و واحدها را به دیگران اجاره می‌دهد. این ساختمان‌ها نسبت به انواع قبلی مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.
  • خانه شهری: ردیفی از خانه‌های مشابه نیمه‌مستقل که گاه حیاط پشت و جلو را شامل نمیشود.
  • کاندو: آپاتمان‌هایی که یک فرد یا شرکت مالک قسمت‌های مشاع آن است، اما شما واحدهای داخلی را میخرید یا از فرد دیگری اجاره می‌کنید کاندو نامیده می‌شود. این آپارتمان‌ها اغلب امکاناتی مانند استخر، اتاق مهمانی و مرکز تناسب اندام دارند و شما باید ماهیانه حق نگهداری آن‌ها را بپردازید.

مزایای خرید ملک در کانادا

اگر توانستید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید، حالا وقت آن است که بدانید اصلا خرید خانه در کانادا چه مزایایی برای شما می‌تواند داشته باشد؟ در واقع اگر اقدام به خرید ملک در کانادا کنید، از برخی معافیت‌‌های مالیاتی برخوردار خواهید شد که تنها صاحبان املاک از آن برخوردار هستند. از طرف دیگر در درازمدت سود زیادی هم نصیبتان خواهد شد؛ چرا که در کانادا قیمت املاک و مستغلات روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مزیت‌های خرید خانه در کانادا این است که با خرید ملک، وام مسکن نیز به شما تعلق خواهد گرفت و می‌توانید با آن هر کاری را که تمایل دارید انجام دهید؛ می‌توانید ساختمان را نوسازی کنید یا ظاهر آن را تغییر دهید. دست شما باز است و با این کار بر ارزش ملک خود نیز می‌افزایید.

شرایط خرید ملک در کانادا

سیاست‌های کانادا ایجاب می‌کند تا همه، حتی افراد غیر مقیم در کانادا نیز از خرید ملک در این کشور بهره کافی را ببرند. در کانادا همه از حق مالکیت یکسانی برخوردار هستند و برای دولت تفاوتی ندارد که شما از اتباع این کشور هستید یا خیر. مهم این است که می‌خواهید در این زمینه در کانادا سرمایه‌گذاری کنید، پس اجازه خرید ملک در کانادا را نیز دارید.

دولت کانادا به افرادی که قرار است کمتر از 6 ماه در این کشور اقامت کنند، غیر مقیم می‌گوید و اگر بیش از این زمان در کانادا ساکن باشید، مقیم محسوب می‌شوید. البته همان‌طور که گفته شد این مسئله تفاوتی برای دولت کانادا ندارد و شما در هر شرایطی و با هر ملیتی می‌توانید در کانادا خانه بخرید.

هزینه ملک در شهرهای مختلف کانادا

زمانی که تصمیم قطعی به خرید ملک در کانادا گرفتید، باید بدانید که هزینه‌ای که می‌پردازید تنها به قیمت خرید خانه منحصر نمی‌شود، بلکه عوامل متعدد دیگری نیز در قیمت نهایی تاثیر مستقیم دارند. هزینه‌های دیگری که غیر از هزینه اصل خانه باید بپردازید، شامل مالیات بر نقل و انتقال ملک یا زمین هم می‌شود و این هزینه از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است.

از آن‌جا که بانک برای ارزیابی در کنار شما است، باید برای این امر هم کارمزدی بپردازید. بهتر است اجازه دهید بازرسان نیز ملک مورد نظر شما را بررسی کنند. البته الزامی برای این کار وجود ندارد، اما باعث میشود ریسک خریدی که انجام می‌دهید به حداقل برسد.

بیمه خانه را هم فراموش نکنید. اگر قرار است وام بگیرید تنها به شرط داشتن بیمه این وام به شما تعلق می‌گیرد. در برخی مناطق مانند انتاریو هزینه‌ای به شما تعلق می‌گیرد که مالیات بر گمانه‌زنی نام دارد. ممکن است هزینه‌های دیگری را نیز مجبور باشید بپردازید که بهتر است درباره آن‌ها از مشاور املاک خود راهنمایی بگیرید.

تفاوت شهرها در خرید ملک

مانند همه جای دنیا، شرایط و هزینه‌های خرید ملک در کانادا نیز بسته به شهر مورد نظر شما می‌تواند کمی متفاوت باشد. درست است که سرمایه‌گذاری خوبی در پیش گرفته‌اید، اما بهترین کار این است که با کمی فکر آن را سودمندتر کنید.

مثل همه کشورها، املاکی که در شهرهای بزرگ و اصلی کانادا قرار دارند، نسبت به سایر شهرها گران‌تر هستند. قیمت املاک در شهرهایی که معروفیت کمتری دارند، معقول‌تر است. البته این شهرها در عین حال امکانات فراوانی هم دارند. در شهرهای معروف اغلب املاک قیمت بیشتری دارند و ازدحام جمعیت نیز در آن‌ها بیداد می‌کند. شما بسته به هزینه‌ای که می‌کنید می‌توانید در شهرهای کوچک‌تر منازلی با امکانات بیشتر تهیه کنید.

مراحل خرید ملک در کانادا

اولین گامی که در زمینه خرید ملک در کانادا باید بردارید این است که از کمک‌های یک مشاور املاک یا فرد کاربلد بهره‌مند شوید. مشاور املاک کمک می‌کند بتوانید بر قیمت نهایی توافق کنید. اگر فروشنده‌ای که قرار است ملک را به شما بفروشد، با مشاور املاک مشورت نکرده باشد، باید در مورد هزینه‌های جانبی با هم توافق کنید تا این هزینه‌ها به پای شما نوشته نشود.

به عنوان گام بعدی بهتر است قبل از خرید ملک به دنبال یک وام مسکن باشید. البته باید بدانید که وام تنها زمانی به شما تعلق می‌گیرد که هزینه‌های ماهانه مسکن شما از 30 درصد درآمد ناخالص ماهیانه شما بیشتر نباشد. پس از آن وقت این است که یک مسکن خوب پیدا کنید. نوع مسکن و بودجه مورد نظر خود را تعیین کنید و پس از مراجعه با مشاور املاک، برای وام اقدام کنید و سپس خانه مناسب با وام و سایر موارد و شرایط خود را بجویید.

اقامت کانادا با خرید ملک برای ایرانیان

کانادا یکی از کشورهایی است که جزو اولین گزینه‌های ایرانیان برای اقامت یا سرمایه‌گذاری است. شرایط مطلوبی که کانادا برای خرید ملک برای اتباع سایر کشورها و افراد غیر مقیم تدارک دیده است، باعث می‌شود تا ایرانیان زیادی این روش را برای اقامت در این کشور انتخاب کنند.

شما هم اگر تصمیم دارید که با خرید ملک در کانادا سرمایه‌گذاری مطمئنی را تجربه کنید، باید از افراد باتجربه در این زمینه اطلاعات دقیق‌تری را کسب کنید و بی‌گدار به آب نزنید. فراموش نکنید به دلیل وجود تعداد بالای هم‌وطنان و البته شرایطی که با شرایط زندگی ایرانیان شباهت زیادی دارد است، این کشور از بهترین گزینه‌ها برای ایرانیان است.

معایب خرید ملک در کانادا

هر کجا که پای پرداخت هزینه وسط باشد، علاوه بر مزایا، باید معایب را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز همان‌طور که می‌خواهید پیش می‌رود. خرید ملک در کشور کانادا معایبی نیز می‌تواند داشته باشد که به شرح زیر است:

  • هزینه خرید ملک در کشور کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، بالاتر است و همین امر گزینه‌های شما را محدود می‌کند.
  • خرید ملک در کانادا سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت محسوب نمی‌شود و در همان ابتدا سود کلانی به شما نمی‌رساند. پس پیشنهاد می‌شود اگر به دنبال سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت هستید، روش دیگری را در پیش بگیرید.
  • وام مسکن همیشه به سادگی به دست نمی‌آید و البته مدیریت اموال نیز همیشه به همان سادگی که فکر می‌کنید نیست.

جمع بندی

همه ما همیشه به خرید خانه به عنوان یک سرمایه‌گذاری فکر می‌کنیم. حال اگر خرید ملک در کانادا یکی از روش‌هایی باشد که هم به شما در سرمایه‌گذاری کمک می‌کند و هم به سادگی اقامت کانادا را برای شما به همراه می‌آورد، قطعا ارزش تحقیق را دارد.

البته پیش از هر چیز مطمئن شوید از روش و راهی وارد می‌شوید که مطمئن است و سرمایه‌ای که هزینه می‌کنید هدر نمی‌رود. از افراد مطلع کمک بگیرید و سعی کنید همه جوانب را بسنجید، چرا که پشیمانی دیگر سودی ندارد. انتخاب با شما است، پس سعی کنید جایی گام بگذارید که زمین زیر پایتان محکم باشد.

نظرات درباره خرید ملک در کانادا

مشاوره مهاجرت رایگان :