سرمایه گذاری در کانادا

مقدمه

کشور کانادا، یکی از مهاجر پذیرترین کشور ها در دنیا به حساب می آید که سالیانه تعداد بسیار زیادی مهاجر از سراسر کشور های دنیا به این کشور واقع در قاره آمریکا مهاجرت می کنند و با گرفتن اقامت کانادا، ادامه زندگی خود را در این کشور سپری می کنند. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کانادا، یکی از اصلی ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد که امروزه تعداد افراد زیادی در سطح دنیا، از این روش مهاجرت استفاده کرده و به این کشور مهاجرت می کنند. گرفتن اقامت کانادا از روش های مختلفی امکان پذیر است. افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، می توانند از روش های مختلفی استفاده کنند. به عنوان مثال بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در مقاطع مختلف، با گرفتن ویزای تحصیلی این کشور به کانادا مهاجرت می کنند. بعضی دیگر نیز از طریق گرفتن ویزای کاری به این کشور مهاجرت می کنند. در این میان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا و راه اندازی استارت آپ های مختلف، یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشور می باشد. مسئولان کشور کانادا نیز از این استارت آپ ها استقبال می کنند و از ایده های اقتصادی که توسط افراد مختلف در سراسر کشور های دنیا داده می شود، به بهترین شکل پذیرایی می کنند. به همین دلیل است که کشور کانادا، به عنوان یکی از بهترین و برترین اقتصاد های جهانی شناخته می شود. در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با سرمایه گذاری در کانادا، اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید تا با این موارد بیشتر آشنا شوید.

سرمایه گذاری در کانادا

بسیاری از افراد در دنیا از طریق سرمایه گذاری در کشور های مختلف قصد مهاجرت به این کشور ها را دارند. کشور کانادا به عنوان یکی از کشور های مهاجر پذیر در دنیا که قسمت عمده افرادی که در این کشور زندگی می کنند از دسته ی مهاجران به این کشور می باشند، همواره پذیرای مهاجرین از سراسر دنیا بوده است. بسیاری از مردم ایران نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارند و سالیانه تعداد زیادی از ایرانیان به این کشور مهاجرت دائم یا موقت دارند. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، یکی از روش های نوین مهاجرت به این کشور می باشد.

افرادی که قصد دارند به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور مهاجرت کنند، معمولا با ارائه ایده های اقتصادی نوین و جدید، سعی می کنند تا توجه کشور مقصد یعنی کشور کانادا را به دست بیاورند و بتوانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور، به کانادا مهاجرت کنند. این دسته از افراد باید مبلغی را برای سرمایه گذاری در این کشور هزینه کنند تا راه برای مهاجرت آن ها به کشور کانادا باز شود‌. با سرمایه گذاری در کشور کانادا، می توان به راحتی اقامت دائم یا موقت کانادا را به دست آورده و زندگی خود را در این کشور ادامه داد. با توجه به اقتصاد بسیار خوبی که کشور کانادا، به عنوان یک کشور مهاجر پذیر دارا می باشد، بسیاری از افرادی که به این کشور مهاجرت کرده و در این کشور کسب و کار خود را شروع کرده اند، از کار و زندگی در این کشور رضایت کامل داشته و می توانند با کار و تلاش بیشتر، زندگی راحت تری را در این کشور داشته باشند.

روش های سرمایه گذاری در کانادا

برای اخذ ویزای کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا، روش های بسیار مختلف و متعددی وجود دارد. در زیر درباره ی این روش ها بیشتر صحبت خواهیم کرد:

 

1. سرمایه گذاری استانی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا، سرمایه گذاری در یکی از استان ها و ایالت های واقع در این کشور می باشد. به عنوان مثال اگر حیطه فعالیت اقتصادی شما، واردات و صادرات یک محصول خاص این کشور، از قبیل چوب، نفت و ... باشد، باید در استانی از این کشور سرمایه گذاری کنید که از مقادیر انبوه ذخایر مواد معدنی و طبیعی مورد نظر برخوردار باشد. مثلا اگر شما می خواهید در زمینه صادرات چوب در این کشور فعالیت کنید، باید در استان هایی از این کشور فعالیت کنید که از منابع چوبی غنی برخوردار باشند. جنگل ها منابع چوبی بسیار مناسبی برای صادرات و واردات چوب می باشند. همچنین منابع نفتی کشور کانادا بسیار زیاد می باشد و این کشور به عنوان یکی از کشور های برتر در زمینه صادرات نفت در دنیا شناخته می شود. لذا در صورتی که می خواهید در زمینه صادرات نفت در این کشور سرمایه گذاری کنید، بایستی در استان هایی از این کشور سرمایه گذاری کنید که ذخایر نفتی خوب و مناسبی دارند.

 

2. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کارآفرینی، یکی از بهترین راه ها برای سرمایه گذاری در کانادا می باشد. در صورتی که کارآفرینی باعث تولید و شغل و درآمد مناسب برای تعداد افراد زیادی در کشور کانادا شود، مسئولان این کشور را ترغیب به راه اندازی فعالیت اقتصادی مورد نظر خواهد کرد. این موضوع می تواند به دریافت اقامت دائم یا موقت این کشور کمک بسیار زیادی کند.

 

3. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت کانادا، سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت می باشد. شرکت های بسیاری در سطح دنیا امروزه در زمینه های مختلف کاری فعالیت می کنند. ثبت شرکت در کشور های مختلف دنیا به عنوان یک فعالیت اقتصادی سود آور به حساب آمده و می تواند در پیشبرد اهداف اقتصادی یک کشور خاص بسیار موثر واقع شود. لذا برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت کانادا، می توان از این طریق عمل نموده و با ثبت شرکت مورد نظر خود در یکی از استان های این کشور، اقامت این کشور را به دست آورد.

 

4. سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید انواع مختلف بیزینس ها، یکی دیگر از مهم ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، از این روش سرمایه گذاری استفاده می کنند. بیزینس ها و تجارت های بسیار مختلف و متعددی در کشور پیشرفته کانادا انجام می شود که شما می توانید با خرید حق امتیاز هر کدام از این گونه تجارت ها، به این کشور مهاجرت نموده و زندگی خوبی و راحتی در این کشور داشته باشید.

 

5. سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی

از جمله دیگر سرمایه گذاری هایی که می توان در کشور کانادا انجام داد و از این طریق اقامت دائم یا موقت این کشور را بدست آورد، خود اشتغالی در این کشور می باشد. به عنوان مثال اگر شما یک هنرمند یا ورزشکار معروف در کشور خود باشید، می توانید با گرفتن ویزای خود اشتغالی، به کشور کانادا مهاجرت کرده و ادامه فعالیت هنری یا ورزشی خود را در این کشور بگذرانید. البته برای گرفتن این نوع ویزا و گرفتن اقامت کانادا، بایستی از شرایط خاص و ویژه ای برخوردار باشید. از جمله شرایطی که باید برای دریافت این نوع ویزا داشته باشید، دارا بودن حداقل دو سال سابقه کار و فعالیت حرفه ای در شغل یا حرفه مورد نظر خود می باشد. به عنوان مثال در صورتی که شما ورزشکار حرفه ای در رشته ورزشی خاصی باشید، می بایست در کشور خود حداقل دو سال به صورت حرفه ای فعالیت کرده باشید. بدیهی است در صورتی که این شرایط برای شما وجود نداشته باشد، شما نمی توانید ویزای این کشور را دریافت کنید و دریافت اقامت کانادا برای شما میسر نخواهد شد. بعلاوه آن دسته از افرادی که برای ویزای خود اشتغالی درخواست می دهند، باید در امتحانی که با همین نام از آن ها گرفته می شود، از 100 نمره، حداقل 35 نمره کسب کنند.

 

مراحل سرمایه گذاری در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور را دارند، بایستی ابتدا تمکن مالی خود را به مسئولان مهاجرتی این کشور اثبات کنند. به عنوان مثال اگر فردی قصد دارد یک شرکت واردات و صادرات در کشور کانادا تاسیس نموده و از این طریق اقامت این کشور را به دست بیاورد، بایستی تمکن مالی لازم را برای این کار داشته باشد و مدارک و مستندات مرتبط با دارایی های خود را به مسئولان مهاجرتی این کشور ارائه دهد تا بتواند ویزای این کشور را اخذ نماید. بعلاوه برای ثبت شرکت یا آغاز به کار کردن در یک شغل خاص در کشور کانادا، بایستی مدارک و مستندات لازم، از جمله پروانه کسب و گواهی مهارت و از این قبیل مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده و به مراجع مربوطه تحویل داده شوند. بدیهی است در صورتی‌ که این کار ها انجام نشود، ویزای کانادا برای این افراد صادر نخواهد شد.

شرایط لازم سرمایه گذاری در کانادا

در پاراگراف قبلی نیز در مورد شرایط لازم برای سرمایه گذاری در کانادا اشاراتی داشتیم و گفتیم برای شروع هر نوع کسب و کار در کشور کانادا، مراحل خاصی لازم است طی شوند. به عنوان مثال در صورتی که شما یک هنرمند حرفه ای در کشور خود هستید و می خواهید از طریق گرفتن ویزای خود اشتغالی، در کشور کانادا شروع به کار کنید، بایستی مدارک و مستندات لازم در خصوص حرفه ای بودن فعالیت خود را در اختیار سازمان های مربوطه در کشور کانادا قرار دهید و به آن ها این اطمینان را بدهید که می توانید از این طریق به اقتصاد کشور آن ها کمک کنید.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

برای شروع هر نوع فعالیت و سرمایه گذاری در هر شغل خاصی، میزان سرمایه مشخصی لازم است. به عنوان مثال برای ثبت یک شرکت بزرگ در زمینه ی صادرات چوب از این کشور به کشورهای دیگر جهان، میزان سرمایه ی بسیار بالایی نیاز است. حال آن که برای شروع یک فعالیت اقتصادی کوچک تر، سرمایه کمتری لازم است. بر اساس قوانینی که در مورد سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود دارد، حداقل سرمایه برای شروع یک سرمایه گذاری و فعالیت تجاری در این کشور، 350 هزار دلار کانادا می باشد. این میزان سرمایه، به عنوان حداقل سرمایه ی لازم برای شروع یک فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از برترین کشور های دنیا در زمینه ی فعالیت های اقتصادی شناخته می شود و در این کشور، شرکت ها و فعالیت های اقتصادی بسیار مختلفی در زمینه‌ های گوناگون فعالیت می کنند و لذا سرمایه گذاری در هر کدام از این مشاغل و فعالیت های اقتصادی، می تواند برای شما سود و درآمد بسیار بالایی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل امروزه بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند و می خواهند سرمایه ی خود را افزایش دهند و با پولی که دارند، کاسبی پر سود و درآمدی را به راه بیندازند، به دنبال سرمایه گذاری در کشور کانادا می افتند. سرمایه گذاری در کانادا به شما کمک خواهد کرد که پول و سرمایه ی خود را چندین برابر کنید و از این طریق، اقامت کانادا را نیز به دست بیاورید‌.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا شما را با موضوع سرمایه گذاری در کانادا آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی شد تا درباره ی روش های مختلف سرمایه گذاری در کانادا و مراحل سرمایه گذاری در این کشور نیز صحبت هایی داشته باشیم. به شرایط لازم برای سرمایه گذاری و هزینه ی سرمایه گذاری در کشور کانادا و مزایای سرمایه گذاری در این کشور نیز اشاره کردیم. امیدواریم این مقاله بتواند رضایت خاطر شما عزیزان را جلب نماید و از مطالب و محتویات این مقاله بهره ی لازم را برده باشید.

نظرات درباره سرمایه گذاری در کانادا

مشاوره مهاجرت: