تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

امروزه بسیاری از دانشجویان در مقاطع مختلف برای ادامه تحصیل اقدام به مهاجرت به کشورهای پیشرفته تر می کنند. دانشجویان در این راه گزینه های متفاوتی را بررسی کرده تا کشور مقصد را انتخاب کنند. در این بین آلمان به تبع تحصیل رایگان و اقتصاد بسیار قوی یکی از جذاب ترین کشور ها برای تحصیل در مقاطع بالاتر است. موسسه دانش گستران نادیا با تجربه ای عظیم و داشتن دفتر حقوقی و مستقر در شهر کلن این پروسه را برای متقاضیان عزیز تسهیل می کند.

ادامه مطلب

شرایط مهاجرت کاری به آلمان چگونه است؟

شرایط مهاجرت کاری به آلمان چگونه است؟

آلمان یکی از آن کشورهایی است که سال‌هاست اقتصادش را تمام قد به رخ دنیا کشیده است. کشوری با جمعیتی بیش از 80 میلیون نفر و نرخ بیکاری 4% که هرکسی را برای مهاجرت کاری به آلمان ترغیب می‌کند. بنابراین اگر شما هم این کشور صنعتی در قلب اروپا را به‌عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کرده‌اید و به دنبال اطلاعاتی درباره‌ی دریافت ویزای کار آلمان در سال 2020 هستید یا می‌خواهید از شرایط کار در آلمان برای ایرانیان بدانید، این مقاله برای شماست، پس تا پایان همراه ما باشید.

ادامه مطلب

مدارک موردنیاز تحصیل در آلمان

مدارک موردنیاز تحصیل در آلمان

امروزه آلمان با داشتن ویژگی هایی همچون تحصیل رایگان، یکی از جذاب ترین گزینه های پیش روی افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور و اروپا را دارند. دانشگاه هایی با سطح علمی بالا و اقتصاد پویا و فعال جمهوری فدرال آلمان باعث شده است که دانشجویان پس از تحصیل نیز در زمینه کاری موفق بوده و آینده ای روشن را در برابر خود ببینند. از این رو دانستن شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کشور آلمان امری ضروری است.

ادامه مطلب

راه و روش‌های مهاجرت پزشک به آلمان چیست؟

راه و روش‌های مهاجرت پزشک به آلمان چیست؟

همه می‌دانیم که آلمان کشوری پیشرفته و البته قانون‌مند است. کشوری در دل اروپا که اقتصادش مثل ساعت کار می‌کند. پس بی‌دلیل نیست که بسیاری به امید داشتن درآمدی بهتر و زندگی مرفه‌تر مهاجرت به آلمان را انتخاب می‌کنند. از طرف دیگر با توجه به بالا بودن سطح کیفیت پزشکی این کشور، روند مهاجرت پزشک به آلمان هم رو به افزایش است. اگر شما هم پزشک هستید و برای کوچ به قطب اقتصادی اروپا نقشه می‌کشید، پس این مقاله را از دست ندهید، چون قصد داریم تمام و کمال برایتان از زیر و بم مهاجرت کاری پزشکان به آلمان بگوییم.

ادامه مطلب

چگونه با تحصیل در آلمان به یک شهروند آلمانی تبدیل شویم؟

چگونه با تحصیل در آلمان به یک شهروند آلمانی تبدیل شویم؟

اغلب ما آلمان را به نظم و قانون‌مندی‌‌اش می‌شناسیم و البته بنز و بی‌ام‌و هم نقش مهمی در درخشان‌تر کردن نام این کشور صنعتی در ذهنمان داشته‌اند! کشوری پیشرفته و مدرن با حداقل نرخ بیکاری. ویژگی‌هایی که هر کسی را برای اقامت گرفتن در این کشور وسوسه می‌کند و مطمئناً با تحصیل در آلمان دسترسی به این هدف آسان‌تر خواهد شد. اگر شما هم زندگی رویایی‌تان را در قلب تپنده‌ی اروپا تصویر می‌کنید، پس با این مقاله همراه ما باشید تا با کسب اطلاعات دقیق از مزایا و شرایط تحصیل در آلمان ، مرکز سیبلِ هدفتان را نشان بروید!

ادامه مطلب

انواع ویزای کشور آلمان

انواع ویزای کشور آلمان

کشور آلمان همواره یکی از پیشرفته ترین جوامع در زمینه های مختلف اعم از اقتصاد، تجارت، علم، پزشکی، تاریخی و فرهنگی بوده و هرساله تعداد بسیار زیادی از مهاجران به مقاصد مختلف به این کشور سفر می کنند. وجود طبیعت بکر، تاریخ طولانی و فرهنگ غنی این کشور گردشگران زیادی را به خود جذب می کند؛ صنعت و اقتصاد شماره یک اروپا تجار و بازرگانان بسیاری را با خود درگیر کرده است؛ دانشمندان و محققان سرتاسر دنیا از طرق مختلف با دانشگاه ها و انستیتوهای آلمان در ارتباط هستند و از همه مهم تر مهاجران و نیروهای کار خارجی که به منظور اشتغال وارد کشور آلمان می شوند (مخصوصا مهاجرت پزشک به آلمان). بنابراین افراد با مقاصد مختلف نیاز به دریافت مجوز ورود به کشور آلمان (Visa) دارند که برای اخذ هر نوع نیاز به پاس کردن مدارک و مراحل خاص خود دارد. ما در این مقاله سعی کردیم انواع ویزاهای ورود به کشور آلمان را بیان کنیم.

ادامه مطلب

آلمان در یک نگاه

آلمان در یک نگاه

کشور آلمان قدرتمندترین قطب اقتصادی در اروپا و یکی از پیشرفته ترین جوامع امروزی در سرتاسر جهان به شمار می آید. فرهنگ غنی و تمدن دیرینه آلمان، تاریخ سراسر چالش، زیبایی های طبیعی و مناظر متنوع، اقتصاد قدرتمند و ... همگی دست به دست هم داده اند تا آلمان را به عنوان یکی از جذاب ترین گزینه های مهاجرت و گردشگری بشناسیم. ما در این مقاله نگاهی اجمالی بر ویژگی های برتر کشور آلمان داشته ایم تا متقاضیان مهاجرت به این کشور در زمینه های متفاوت با آن آشنایی بیشتری داشته باشند.

ادامه مطلب

فستیوال های کشور آلمان

فستیوال های کشور آلمان

برای سفر به آلمان مهم نیست چه فصل و یا چه زمان را انتخاب می کنید، سرگرمی ها و دیدنی های این کشور آنقدر زیاد است که در کنار فستیوال ها و جشنواره های فصلی که در گوشه و کنار آن برگزار می شود ساعت ها غرق در لذت و محو تماشا خواهید شد...

ادامه مطلب

انواع ویزای کاری به آلمان

انواع ویزای کاری به آلمان

آلمان کشوری پیشرفته که عضو اتحادیه اروپا و شنگن میباشد و بعد از کشور آمریکا و ژاپن سومین کشور و قطب صنعتی دنیا محسوب می شود. آلمان با جمعیتی 82 میلیون نفری که در حقیقت پر جمعیت ترین کشور اروپاست اما همچنان درگیر کمبود نیروی کار و پیری میباشد.

ادامه مطلب

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

در تمامی کشورهای دنیا مشکلی به عنوان کمبود کار وجود دارد ، حتی کشور های پیشرفته ای مانند آمریکا و آلمان از این مشکل رنج میبرند و هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که نرخ بیکاری آن کشور صفر درصد باشد. برای حل این مشکل بیشتر کشورها فرصتی برای ورود شرکت های خارجی بوجود آوردند که بواسطه ورود این شرکت ها فرصت های شغلی جدیدی بوجود آید و به کارفرمایان و کارآفرین ها این فرصت را داده اند که بتوانند وارد بازار کار کشور آنها شوند.

ادامه مطلب

درباره کشور آلمان

درباره کشور آلمان

آلمان با نام رسمی "جمهوری فدرال آلمان"؛ کشوری در اروپای مرکزی که از شمال با دریای شمال، بالتیک و کشور دانمارک، از غرب با هلند، بلژیک، لوگزامبورگ و فرانسه، از قسمت جنوب با سویس و اتریش، و از شرق با جمهوری چک و لهستان هم مرز است.

ادامه مطلب

شهر برلین (Berlin)

شهر برلین (Berlin)

برلین، پایتخت جمهوری فدرال آلمان و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در کشور آلمان می باشد که وجود فستیوال ها و فعالیت های فرهنگی متفاوت و تاریخ دور و دراز باعث شده است در طول زمان مرکز توجه گردشگران سرتاسر جهان باشد. محبوب بودن برلین از نظر گردشگران باعث رشد اقتصادی و فعالیت واحدهای صنعتی بسیار و در نتیجه بالارفتن تعداد افراد شاغل در شهر برلین شده است که این موضوع را آمارهای مختلف در زمینه های کیفیت زندگی و شرایط سکونت شهری با نمره بالا ثابت می کند.

ادامه مطلب

دانشگاه هامبولت برلین (Humboldt University of Berlin)

دانشگاه هامبولت برلین (Humboldt University of Berlin)

دانشگاه هامبولت برلین (HU Berlin) یکی از بزرگترین و معتبرترین موسسات آموزشی در زمینه علوم انسانی است که در سال 1810 میلادی تاسیس شده است. نکته حائز اهمیت دانشگاه هامبولت، تحصیل رایگان برای تمامی افراد بومی و خارجی است که پذیرش این موسسه را به دست آورده اند. هامبولت شامل 3 پردیس اصلی Mitte، Adlershof و Nord است که پردیس Adlershof بزرگترین پارک علم و فناوری در اروپا به حساب می آید و تعامل دانشجو و نیروی کار با بسیاری از موسسات و انستیتوهای ملی و بین المللی را دارا است.

ادامه مطلب

هزینه های زندگی در کلن (Cologne)

هزینه های زندگی در کلن (Cologne)

کلن به دلیل موقعیت مکانی و جغرافیایی و بندرگاهی بودن شهر، یکی از نقاط مهم و اقتصادی کشور آلمان می باشد. شهر کلن با دارا بودن دانشگاه های معتبری همچون University of Cologne و صدالبته رایگان بودن شهریه دانشگاهی، هرساله میزبان تعداد بسیاری از دانشجویان خارجی از سرتاسر جهان می باشد و از این رو بسیاری از دانشجویان نگرانی های بسیاری در زمینه هزینه ها و مخارج شخصی خود در کشور آلمان دارند. ما در این مقاله سعی بر این داریم تا لیستی از هزینه های شخصی یک دانشجو و مهاجر را بررسی کنیم تا راه برای تحصیل رایگان دانشجویان ایرانی در شهر کلن هموارتر شود.

ادامه مطلب

الزامات اپلای به آلمان

الزامات اپلای به آلمان

بسیاری از دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند، در وهله اول باید به نکاتی ریز اما مهم دقت کنند تا در پروسه اپلای به مشکلی برنخورند. ما در این مقاله این نکات را به صورت مبسوط لیست کرده ایم تا دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در آلمان را در این راه همراهی کرده باشیم.

ادامه مطلب

پرستاری در آلمان (Nurse)

پرستاری در آلمان (Nurse)

طبق گزارشات ارائه شده از سوی موسسات مختلف در سرتاسر جهان پرستاری یکی از زمینه هایی است که همواره در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان بیان شده است. افزایش میانگین سنی جمعیت آلمان در کنار اقتصادی فعال باعث شده است که همواره نگرانی کمبود نیروی کار و متخصصان در زمینه های مختلف، مسئولان این کشور را تهدید کند. از این رو با مهیا کردن شرایط لازم، ورود نیروهای خارجی در زمینه پرستاری به کشور آلمان سهل شده و متقاضیان می توانند پس از گذراندن آزمون معادل سازی به صورت مستقیم در بیمارستان های آلمان مشغول به کار شوند.

ادامه مطلب

ویزای جستجو کار آلمان

ویزای جستجو کار آلمان

آلمان کشوری بسیار زیبا و یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپا به شمار میاید. در حین بحرانی مالی اتحادیه اروپا این کشور آلمان بود که از فروپاشی اقتصادی اروپا جلوگیری کرد. کشور آلمان با رشد اقتصادی بالا و درصد بیکاری بسیار کم یکی از بهترین کشورهای اروپایی است.

ادامه مطلب

اعزام پزشک به آلمان (Medical)

اعزام پزشک به آلمان (Medical)

آلمان در طول تاریخ یکی از جوامع پیشتاز در زمینه پزشکی و بهداشت در جهان بوده که همواره در زمینه های سلامت تحقیقات و سرمایه گذاری های گسترده ای را انجام داده است. از طرفی با توجه به آمار جمعیت شناسی کشور آلمان، میانگین سنی نیروی کار علی الخصوص جامعه پزشکان رو به پیری بوده و این مورد دولت آلمان را به دعوت از پزشکان و پرستاران بین المللی واداشته است. این مقاله، شرایط و اطلاعات کلی برای یک پزشک خارجی را به منظور کار در مراکز رسمی پزشکی و ارائه خدمات شرکت حقوقی دانش گستران نادیا در زمینه اعزام پزشک را بررسی می کند.

ادامه مطلب

دانشگاه فرای برلین (Freie University of Berlin)

دانشگاه فرای برلین (Freie University of Berlin)

دانشگاه فرای (FU Berlin) یکی از برترین دانشگاه های اروپا و بزرگترین دانشگاه شهر برلین می باشد که در سال 1948 تاسیس شده است. تحصیل رایگان در این دانشگاه و معرفی دانشجویان به بازار کار از جمله ویژگی هایی است که باعث شده هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان خارجی تمایل به تحصیل در این دانشگاه داشته باشند. همچنین دانشگاه فرای عضو اتحادیه دانشگاه های اروپایی (EUA) و شبکه دانشگاهی پایتخت های اروپا (UNICA) می باشد.

ادامه مطلب

کالج در آلمان (Studienkolleg)

کالج در آلمان (Studienkolleg)

همان طور که در مقالات قبل بیان شد، امروزه تقاضا برای مهاجرت تحصیلی و کاری به کشور آلمان در صدر اقدامات مربوط به این زمینه قرار دارد و متقاضیان به مهاجرت به کشور آلمان روز به روز در حال افزایش می باشد. این اتفاقات از پس بالا بودن سطح علمی دانشگاه های آلمان و همچنین اعتبار بین المللی آن ها، شرایط مناسب زندگی شهروندی، بازار کار مناسب برای افراد مهاجر و فارغ التحصیل و از همه مهم تر کمبود نیروی کار کشور آلمان می آیند. از این رو هرساله دانشجویان و مهاجران کاری بسیاری به مقصد آلمان سفر می کنند. این موج مهاجرت ها از دانشجویان به مقاطع پایین تر نیز کشانده شده است و دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه، قصد حضور در کالج های آلمانی دارند.

ادامه مطلب
موسسه دانش گستران نادیا

مشاوران و مدیران دانش گستران نادیا آماده پاسخ گویی به سوالات و مشکلات شما عزیران هستند .