هزینه های زندگی در ونکوور

هزینه های زندگی در ونکوور

ونکوور به عنوان سومین شهر بزرگ کشور کانادا، همواره یکی از مهم ترین و اقتصادی ترین مناطق به شمار می رود. به دلیل بندرگاهی بودن این شهر، همواره مشاغل بسیاری در این شهر وجود داشته که مهاجران بسیاری را به خود جذب می کنند. از رویی دیگر به دلیل وجود دانشگاه های با سطح علمی بالا در این شهر از جمله دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)، دانشجویان بین المللی بسیاری از سرتاسر جهان به این شهر مهاجرت می کنند. از این جهت، دانستن هزینه های روزمره زندگی برای تمامی افراد مهاجر به مقصد ونکوور موضوعی بسیار مهم می باشد. در این مقاله، از دید هزینه های زندگی در ونکوور بحث را ادامه می دهیم.

 

شهر ونکوور با جمعیتی معادل 2.6 میلیون نفر بزرگترین شهر در غرب و سومین شهر بزرگ کشور کانادا به حساب می آید. ونکوور در منطقه جنوب غرب استان ساحلی بریتیش کلمبیا قرار گرفته است که به دلیل زیبایی طبیعت آن جا شناخته شده است. این شهر معمولا یکی از بهترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی و مقصد توریست های بسیاری از سرتاسر جهان به شمار می رود.

مرکز شهر ونکوور شامل مناطق مالی و Granville Entertainment بوده و بسیاری از هتل ها، باشگاه ها و ساختمان های تاریخی در آن قرار گرفته و به نوعی قلب منطقه ونکوور به شمار می آید. برای بازدیدکنندگان و توریستهای شهر، این منطقه با دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی، مراکز خرید و رستوران ها ناحیه مناسبی می باشد.

این منطقه جغرافیایی شهر ونکوور و قرارگیری در حاشیه اقیانوس آرام و دسترسی به راه آهن و بزرگراه های بین قاره ای باعث شده است که ونکوور به یکی از بزرگترین مراکز صنعتی کشور تبدیل شود. بندر مترو ونکوور بزرگترین بندرگاه کانادا محسوب می شود که با حضور 160 برند تجاری مختلف سالانه بیش از 172 میلیارد دلار درآمد دارد. همچنین ونکوور، دفتر مرکزی شرکت های جنگلداری بوده و در سال های اخیر در زمینه های توسعه نرم افزار، بیوتکنولوژی، هوافضا و صنایع مربوط به رسانه سرمایه گذاری های بسیاری را اختصاص داده اند. ونکوور به طور کلی دارای 5 دانشگاه دولتی می باشد که از جمله آن نیز می توان به University of British Columbia  و Simon Fraser University اشاره کرد که همواره در بین دانشگاه های برتر دنیا جای داشته اند.

به طور کلی کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی را به عنوان زبان های رسمی کشور عنوان کرده است. زبان رسمی شهر ونکوور انگلیسی می باشد؛ با این حال با وجود چند فرهنگی بودن شهر در مناطقی از آن، زبان چینی و پنجابی نیز صحبت می شود.

کشور کانادا و به طور خاص شهر ونکوور، دارای دانشگاه ها و مراکز آموزشی بهداشتی و انستیتوهای پزشکی متعددی می باشد که هرساله دانشجویان و متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان به منظور تحصیل در این مراکز به کانادا و ونکوور سفر می کنند. از این رو دانستن هزینه ها و میزان درآمد در شهر ونکوور یکی از مهم ترین مسائلی است که هر فرد قبل از سفر به این شهر باید در نظر بگیرند.

در ادامه شماری از مهم ترین هزینه های هر شخص که به صورت روزمره با آن برخورد دارد را بیان و  بررسی می کنیم :

 

میانگین هزینه (دلار کانادایی)

هزینه های رستوران

                                    16                    

غذا و رستوران مقرون به صرفه

10

مک دونالد

4.41

کاپوچینو

2.01

نوشابه

1.82

آب

 

 

میانگین هزینه (دلار کانادایی)

سوپرمارکت

2.39

شیر (1 لیتری)

3.42

نان شیرینی تازه

4.13

برنج (Kg)

4.01

تخم مرغ (12 عدد)

16.30

پنیر محلی (Kg)

3.85

سیب (Kg)

1.81

موز (Kg)

4.01

پرتقال (Kg)

4.93

گوجه فرنگی (Kg)

3.28

سیب زمینی (Kg)

3.39

پیاز (Kg)

2.74

کاهو (1 عدد)

2.52

آب (5/1 لیتری)

15

سیگار مارلبورو

 

میانگین هزینه (دلار کانادایی)

حمل و نقل عمومی

1.89

تاکسی (1 Km)

33.86

تاکسی ( 1 ساعت توقف)

1.55

بنزین (1 Lit)

 

میانگین هزینه (دلار کانادایی)

پوشاک

69.44

یک عدد شلوار جین

51.76

لباس تابستانه

105.93

کفش رانینگ نایکی

140.80

یک جفت کفش چرم مردانه

 

میانگین هزینه (دلار کانادایی)

اجاره خانه (هر ماه)

2054.02

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1658.66

آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر

3761.61

آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

2709.61

آپارتمان سه خوابه حاشیه شهر

 

 

3788.28

میانگین درآمد ماهانه (بعد از کسر مالیات)

 

 

میزان فاصله (Km)

شهرهای نزدیک به ونکوور

13.07

Burnaby

19.35

New Westminster

32.19

Coquitlam

40.58

Surrey

77.25

Abbotsford

124

Whistler

399.95

Penticton

 

 

 


پرسش و پاسخ های متداول

نظرات درباره هزینه های زندگی در ونکوور

مشاوره مهاجرت رایگان :