مزایای تحصیل در انگلستان

مقدمه

خب همونطور که در خلاصه این مقاله گفتیم، دانشجو برای انتخاب کشور موردنظر خود جهت ادامه تحصیل نکات خاصی رو بررسی میکنه...

حالا برای هر کشور شرایط و نکاتی وجود داره که اون رو نسبت به دیگر کشورها متمایز میکنه.

در ادامه به همراه شما سعی داریم بررسی کنیم که تحصیل در انگلستان چه مزایایی میتونه برای دانشجو داشته باشه... پس با ما همراه باشید.

 

کشورهایی مانند انگلستان، آلمان، امریکا و کانادا ازجمله پرطرفدارترین کشورهای تحصیلی برای دانشجویان محسوب می شوند؛ از این رو شما برای گسترش دید و نگاه خود به زندگی و همچنین کسب جایگاه مناسب در بازار کار روز دنیا همواره به یکی از این کشورها از جمله انگلستان فکر خواهید کرد. زیرساخت های آموزشی مناسب، نظام تحصیلی پیشرفته، موسسات تحقیقاتی پیشرو و ... از جمله دلایلی است که انگلستان را به کشوری شگفت انگیز برای ادامه تحصیل بدل کرده است.

کشور انگلستان و به طور کلی بریتانیا، میزبان تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های قدیمی و پیشرو در علم و صنعت روز دنیا بوده و این ویژگی سبب شده تا معیار برتری قابل توجهی به نسبت دیگر کشورها داشته باشد. در ادامه لیستی از این مزایا را بیان خواهیم کرد تا شما راحت تر بتونید انگلستان را با دیگر کشورها مقایسه کنید. البته بازم برای اطلاعات بیشتر با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید.

دانشگاه های معتبر و بین المللی

سطح بالای دانشگاه های کشور انگلستان و اعتبار آن ها در رنکینگ های جهانی همواره سبب شده است تا فارغ التحصیلان از دانشگاه های این کشور از جایگاه و آینده شغلی خوبی برخوردار باشند. طبق آخرین رده بندی موسسه QS، 84 دانشگاه در سطح بریتانیا در بین دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفته اند که 18 تای آن ها در بین 100 دانشگاه برتر هستند. این آمار نشان می دهد که نزدیک به 20% از 100 دانشگاه برتر دنیا در کشور انگلستان قرار گرفته اند و دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه ها می توانند به اعتبار تحصیلی و کاری بسیار مناسبی در دنیا دست پیدا کنند.

برای آشنایی بیشتر با این موضوع مقاله را مطالعه کنید.

ورود آسان به منظور تحصیل

دولت بریتانیا به منظور جذب هرچه بیشتر دانشجویان از سطح جهان، سعی داشته تا با برنامه ریزی های مدون و هدفمند در این راستا، راه ورود را برای این قشر هموار نماید. از این رو کورس ها و دوره های تحصیلی مختلفی را طراحی کرده اند تا افراد با مدارک تحصیلی و سطح زبان متفاوت قادر به ادامه آموزش خود در این کشور باشند.

از جمله این برنامه ها می توان به وجود و طراحی انتخاب های گسترده و متنوع در رشته های تحصیلی مختلف اشاره کرد؛ همچنین دانشجویان می توانند با انتخاب دوره های کوتاه مدت در هزینه های تحصیل و خوابگاه خود صرفه جویی کنند. علاوه بر این موارد می توان به دوره های یادگیری زبان اشاره کرد که مخصوص افرادی است که از سطح زبان پایین تری نسبت به نمره موردنیاز برخوردار هستند و با شرکت در این کالج ها می توانند خود را آماده حضور در دانشگاه کنند.

فرهنگ منحصربفرد

شاید یکی از برجسته ترین ویژگی های کشور انگلستان، فرهنگ و تاریخ غنی و بی نظیر آن باشد؛ نکته ای که حتی بسیاری از گردشگران را نیز در سفر نخست به خود مجذوب کند. از این رو تحصیل در چنین کشوری با فرهنگ متفاوت از دیگر نقاط دنیا می تواند علاوه بر دانش علمی فرد، به گستره دید وی به تاریخ و اتفاقات دنیای امروز نیز کمک شایانی کند.

بورسیه های تحصیلی و حمایت های مالی

یکی دیگر از ویژگی ها و مزایای کشور انگلستان را می توان ارائه بورسیه ها و فرصت های برخورداری از حمایت های مالی دولت از دانشجویان دانست. این شرایط سبب می شود تا دانشجویان در هزینه های تحصیل و زندگی خود پشتیبانی بسیار خوبی دریافت کنند و بخش عمده ای از این هزینه ها را جبران نمایند. لازم به ذکر است که برای دریافت این بورسیه ها، ابتدا باید پذیرش از دانشگاه مدنظر خود را دریافت کنید.

کار دانشجویی در حین تحصیل

یکی دیگر از مواردی که می تواند کمک هزینه تحصیل دانشجویان در کشور انگلستان باشد، امکان کار دانشجویی در بازه قانونی در دوران تحصیلی است. دانشجویان در مقاطع مختلف می توانند به صورت میانگین به میزان 20 ساعت در هفته مشغول به کارهای مجاز و سفید باشند؛ این موقعیت باعث می شود تا دانشجو بتواند بخش عمده ای از هزینه های زندگی خود را پوشش دهد.

این قبیل کارها علاوه بر محیط خارج از دانشگاه، در محیط های آموزشی نیز وجود داشته و دانشجویان می توانند در محیط دانشگاه خود نیز مشغول به کار باشند؛ دوره های کارآموزی و اینترشیپ نیز در این دسته قرار می گیرند که علاوه بر کمک مالی، رزومه کاری دانشجو را نیز تقویت می کنند.

اقامت کاری

شاید یکی از مهم ترین دلایلی که هر دانشجو به آن توجه می کند، بازار کار آن کشور و امکان مشغول به کار شدن در کشور مقصد است. طبق قانون، فارغ التحصیلان از دانشگاه های کشور انگلستان می توانند تا 2 سال در این کشور اقامت داشته تا برای یافتن شغلی در حیطه تخصصی و تحصیلی خود تلاش کنند. با دریافت یک قرارداد کاری، ویزا و مجوز حضور وی در خاک بریتانیا نیز تمدید شده و می توانند اقدام به دریافت اقامت کاری نمایند.

زیرساخت های تحقیقاتی مجهز

اینکه کشوری در زمینه علمی و فناوری در جهان سرآمد باشد یا خیر، ارتباط مستقیمی با تجهیزات و امکانات تحقیقاتی آن خواهد داشت. این ویژگی سبب می شود تا دانشجویان و محققان بتوانند ایده ها و علوم روز خود را دنبال کرده و به نتایج مدنظر خود برسانند. با یک جستجوی ساده متوجه خواهید شد که در سال های اخیر بسیاری از پیشرفت های روز دنیا در کشورهایی نظیر امریکا، انگلستان، آلمان و ژاپن اتفاق افتاده که این موضوع را مدیون قدرت تحقیقاتی خود در این زمینه ها هستند.

از طرفی بسیاری از دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می کنند، توجه ویژه ای به این مزیت دارند و برای عملی نمودن ایده های خود در انتخاب کشور مقصد دقت لازم را به عمل می آورند.

جمع بندی

در این مقاله ما سعی داشتیم به صورت کامل مهم ترین ویژگی هایی که دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان به آن توجه می کنند را بررسی کنیم. وجود دانشگاه های برتر در جهان، کیفیت بالای سیستم آموزشی، امکان کار و تأمین هزینه های زندگی و تحصیل از طریق کار دانشجویی و دریافت بورسیه های دولتی و در پایان امکان اخذ اقامت دائم بریتانیا پس از فارغ التحصیلی از جمله این شرایط بوده و دانشجویان بسیاری زا به خود جذب می کنند. ذکر این نکته که انگلستان از جمله سردمداران کشورهای تحقیقاتی در اروپا و جهان بوده و هرساله دانشمندان بسیاری از زیر این سایه تکنولوژی و علم، خود را نشان می دهند، نیز بسیار ضروری است.


پرسش و پاسخ های متداول

بله. دولت انگلستان بورسیه های تحصیلی متعددی را در اختیار دانشجویان مقاطع مختلف (اکثرا تحصیلات تکمیلی) قرارمی دهد. البته بسیاری از این بورسیه ها بر روی پروژه ها و تحقیقات دانشجویان اعمال می شود.

بله. به صورت کلی دانشجویان با دریافت یک قرارداد کاری معتبر از کارفرمایان انگلیسی می توانند ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. در ادامه و طی پروسه قانونی می اوتنند به اقامت دائم این کشور برسند.

باید بدانید دانشجویانی که در اواسط تحصیل خود، اقدام به ترک تحصیل نمایند و هیچ قرارداد کاری معتبری نداشته باشند، باید بلافاصله از کشور انگلستان خارج شوند و دیگر اجازه حضور به صورت قانونی ندارند.

بله. دولت بریتانیا به دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا اجازه پیوست همسر و فرزندان زیر 18 سال را می دهد؛ لازم به ذکر است که همسر دانشجو در این مدت اجازه کار در انگلستان را داراست.

نظرات درباره مزایای تحصیل در انگلستان

مشاوره مهاجرت رایگان :