سفر به پرتغال

سفر به پرتغال

همه آن چیزی که شما از یک مسافرت به مناطق ساحلی انتظار دارید را می توانید در کشوری مانند پرتغال بیابید. پرتغال کشوری است که بیشترین خط ساحلی را در اروپا دارا بوده و سواحلی زیبا و بکر همراه با آب و هوایی مدیترانه ای دارد که حتی شهروندان اروپایی نیز این کشور را برای گذران تعطیلات خود انتخاب می نمایند. کشور پرتغال با داشتن اقتصادی رو به رشد، همواره سرمایه گذاری ها و تمرکز بسیاری را بر موضوع توریسم داشته که گردشگران را به خود جذب کند و درآمد خوبی را از این راه کسب کنند.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که پرتغال در سال های اخیر علاوه بر زمینه گردشگری، در جذب مهاجران خارجی از راه های مختلف مانند تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ... نیز فعال بوده و سعی در تسهیل ورود مهاجران قانونی داشته است و باعث شده است تا حدی اقتصاد، آموزش و شهرسازی خود را به جلو حرکت دهد.

 

فاصله ایران تا پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای دیدنی جهان است که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبا و خیره کننده بوده و سفر به این کشور اوقاتی بسیار لذت بخش را برای توریست‌ها و گردشگران به همراه خواهد داشت. برای سفر به پرتغال لازم است به یک سری نکات توجه داشته باشید و با کسب اطلاعات لازم در رابطه با پرتغال، سفری خاطره انگیز و لذت بخش به این کشور داشته باشید. در ابتدا باید بدانید که کشور پرتغال در فاصله‌ای نسبتا دور از ایران قرار داشته و سریع‌ترین راه برای سفر به این کشور خوش آب و هوا و دیدنی به شکل هوایی و از طریق هواپیما می‌باشد. شما می‌توانید طی 9 ساعت پرواز مستقیم در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به کشور پرتغال برسانید. البته بسته به شرایط آب و هوایی در طول پرواز و یا موارد دیگر ممکن است مدت زمان سفر شما به طول بی‌انجامد و سفر به این کشور زمان بیشتری ببرد. با سفر به پرتغال از طریق پروازهای غیر مستقیم، حدودا 14 ساعت طول می‌کشد تا به مقصد برسید. کشور پرتغال در فاصله‌ی 5533 کیلومتری از ایران قرار دارد؛ به همین علت در بعضی شرایط سفر از ایران به پرتغال از طریق پروازهای غیر مستقیم امکان پذیر است. راه‌های مختلفی برای سفر به این کشور دیدنی وجود دارد که با توجه به انتخاب هر یک از این راه‌ها، مدت زمان سفر شما به پرتغال متغیر خواهد بود. در صورتی که مسیر زمینی را برای سفر به کشور پرتغال انتخاب کنید، حدودا 6520 کیلومتر راه را باید طی کنید تا به مقصد خود برسید. به طور کلی شرایط سفر شما به کشور پرتغال بستگی به مسیر انتخابی متفاوت است؛ با این حال با توجه به جاذبه‌های طبیعی و گردشگری زیبا و باورنکردنی این کشور، طی کردن این مسیر طولانی بسیار راحت بوده و ارزش خواهد داشت.

راه های سفر به پرتغال

راه‌های مختلفی برای سفر به پرتغال وجود دارد که بسته به شرایط و راحتی خود می‌توانید هر یک را انتخاب کنید. شما می‌توانید به شکل هوایی، از طریق دریا و یا به شکل زمینی و از طریق قطار یا خودرو به این کشور خوش آب و هوا سفر کنید که به طور حتم با سفر به پرتغال به شکل هوایی، در زمانی بسیار کوتاه به مقصد خواهید رسید. در صورت که تصمیم دارید تا به شکل زمینی به پرتغال سفر کنید و شرایط لازم جهت سفر زمینی برای شما مهیا می‌باشد، باید بدانید که مسیر زمینی طولانی‌ترین مسیری است که برای سفر از ایران به پرتغال پیش رو خواهید داشت و در صورتی که به طور مداوم و بدون توقف رانندگی کنید، می‌توانید حداکثر در طی 3 روز خود را به این کشور برسانید. برای سفر به کشور پرتغال از مسیر دریایی، در ابتدا باید به کشور ترکیه سفر کنید و سفر دریایی خود را از این کشور آغاز کنید. به طور کلی مسیر دریایی که برای سفر به کشور پرتغال انتخاب می‌کنید مسیری بسیار جذاب خواهد بود، اما می‌تواند بسیار طولانی و خسته کننده باشد. پس در صورتی که تمایل دارید در سریع‌ترین زمان خود را به کشور زیبای پرتغال برسانید، بهترین انتخاب برای شما مسیر هوایی است.

ویزای توریستی پرتغال

کشور پرتغال به عنوان یکی از کشورهای حوزه شنگن بدون مرز بوده و به تبع آن برای ورود شهروندان این منطقه به پرتغال صرفا به یک کارت شناسایی از شما لازم است. در صورتی که شما از شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستید، مانند ایران، می بایست مراحلی را برای ورود به پرتغال و اخذ مجوزهای لازم طی کنید. در این مورد می توان به مدارک عمومی زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • ویزای معتبر
 • اثبات تمکن مالی شخص متقاضی
 • بلیط رفت (در صورت نیاز برگشت) به کشور پرتغال

 

علاوه بر این، افرادی که به دنبال دریافت ویزای توریستی کشور پرتغال هستند، نیاز به جمع آوری و ارائه مدارک زیر را نیز خواهند داشت:

 • اپلیکیشن فرم سفارت؛ فرم مخصوص هر سفارت که اطلاعات لازم از شخص متقاضی را طلب می کند و از قصد و هدف وی سوال پرسیده می شود.
 • گذرنامه معتبر به همراه مستنداتی مبنی بر سفر شخص
 • دو قطعه عکس گذرنامه ای
 • بیمه مسافرتی معتبر؛ با قابلیت پوشش درمان فوری
 • اثبات اقامت در کشور درخواست شده؛ در صورتی که ملیت وی با کشور محل اقامت متفاوت باشد.
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • اثبات توانایی تأمین هزینه های زندگی (تمکن مالی)
 • ارائه مستنداتی مبنی بر محل اقامت در دوره حضور در کشور پرتغال

آب و هوای پرتغال

اقلیم آب و هوایی کشور پرتغال در طول سال نسبتا گرم و معتدل بوده و می‌توان گفت که پرتغال کشوری گرمسیر است. قرارگیری کشور پرتغال در جنب دریای مدیترانه آب و هوایی معتدل را برای این کشور به وجود آورده است. کشور پرتغال دارای زمستان‌هایی همراه با بارش نسبتا زیاد برف است؛ به طور کلی آب و هوای کشور پرتغال تحت تاثیر موقعیت جغرافیایی قرار داشته و متاثر از قرارگیری آن در انتهای جنوب غربی اروپا و همچنین مجاورت با اقیانوس اطلس و مدیترانه می‌باشد. این موقعیت جغرافیایی سبب می‌شود تا کشور پرتغال آب و هوایی به شدت عالی داشته باشد نه خیلی گرم و نه خیلی سرد. میانگین دما در شمال این کشور تقریبا 15 درجه سانتی گراد بوده و در قسمت‌های جنوبی کشور دمای 18 درجه سانتی گراد حاکم است. به طور کلی می‌توان آب و هوای کشور پرتغال را مدیترانه‌ای خطاب کرد؛ کشور پرتغال تابستان‌های گرم تا گرم و خشک داشته و زمستان‌های آن سرد و معتدل می‌باشد.

فصول مناسب سفر به پرتغال

در صورتی که تمایل دارید در طول سفر به پرتغال از همه جا دیدن کنید، بیشتر وقت خود را به گشت و گذار اختصاص داده، در سواحل اقیانوس اطلس غواصی کنید و آفتاب بگیرید، بهترین فصلی که می‌توانید برای سفر به این کشور زیبا انتخاب کنید فصل بهار است. در ماه سپتامبر کشور پرتغال آب و هوایی گرم دارد، اما در آن حد گرم نیست که باعث آزار شما شود. آب دریا در این مدت گرم است و در نتیجه شنا در سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس می‌تواند لذت بسیار زیادی داشته باشد. علاوه بر آن آب و هوای این کشور زیبا در ماه آوریل تا اوایل ماه مِه نیز بسیار فوق العاده بوده و سفر شما را بسیار لذت بخش می‌سازد. علاوه بر دمای بسیار عالی آب دریا، چشم اندازها و مناظر بسیار زیبا و سرسبز طبیعی پیش از شروع ماه‌های خشک تابستان، سفر به پرتغال را بسیار لذت بخش خواهد ساخت.

جاذبه های گردشگری پرتغال

در این بخش به بررسی موضوع اصلی در رابطه با سفر به پرتغال یعنی معرفی جاذبه‌های گردشگری این کشور زیبا می‌پردازیم.

• صومعه‌ی آلکوباکا که یک صومعه‌ی کاتولیک رومی در مرکز کشور پرتغال واقع در شهر آلکوباکا می‌باشد، از اصلی‌ترین جاذبه‌هاب گردشگری بسیار جذابی است که با سفر به این کشور نباید از دیدن آن غافل شوید.

• معماری زیبای دانشگاه Coimbra که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های واقع در اروپا می‌باشد، معماری بسیار زیبا و خیره کننده‌ای دارد که حتما باید از آن دیدن کنید.

• صخره‌ی کابو جیراو یکی از چاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا واقع در کشور پرتغال است که از مرتفع‌ترین صخره‌های اروپا بوده و دیدن آن خالی از لطف نیست.

• قلعه سائو خورخه یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم کشور پرتغال است که چندین قرن قدمت داشته و یک جاذبه‌های تاریخی بسیار زیبا واقع در لیسبون پرتغال می‌باشد.

• قلعه ابیدوس یک بنای تاریخی بسیار زیبا است که روی تپه‌ی اوبیدوس قرار گرفته و بنایی بسیار چشمگیر با معماری خیره کننده دارد.

• برج بلم که از آن با نام برج سنت وینسنت یاد می‌شود، از جاذبه‌های تاریخی کشور پرتغال واقع در پایتخت پرتغال است که قدمت آن به سال 1515 میلادی برمی‌گردد که بنایی بسیار زیبا و خیره کننده دارد و از اماکن گردشگری است که به هیچ وجه نباید فرصت بازدید از آن را از دست دهید.

• اصلی‌ترین مکانی که با سفر به پرتغال و پیش از هر کاری باید به دیدار آن بروید، کاخ ملی پنا می‌باشد که درست مانند یک قلعه‌ی افسانه‌ای بوده و با دیدار از آن در روزهای ابری، این قلعه را ایستاده در ابرها خواهید دید. شما در طول یک روز روشن در شهر لیسبون می‌توانید این کاخ را که روی تپه‌ی سینترا قرار گرفته را ببینید.

جمع بندی

همانطور که مطالعه کردید، کشور پرتغال یک منطقه با آب و هوایی مدیترانه ای و ساحلی است که هرساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند و از سوی دیگر دولت پرتغال نیز سعی دارد تا زمینه های ورود مسافران را به کشور فراهم نموده و بر توسعه این صنعت اصرار داشته باشد. این موارد سبب شده است تا سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی بسیاری بر بخش های مختلف شهرها و مناطق گردشگری پرتغال انجام شود و درآمدهای کلانی را از این راه کسب نمایند.

نظرات درباره سفر به پرتغال

مشاوره مهاجرت رایگان :