زندگی در انگلیس

مقدمه

قطعا هرکسی که به مهاجرت به اروپا و دیگر نقاط جهان فکر می کند، انگلستان را به عنوان گزینه ای مناسب همیشه در ذهن خود دارد؛ زیرا این کشور همواره با اقتصاد قدرتمند و پویای خود، حرف بسیاری در دنیا داشته و از شرایط بین المللی فوق العاده ای برخوردار است. از این رو مهاجران خارجی با مقاصد مختلف تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و ... اقدام به مهاجرت به این کشور نموده که همواره از نظر سیستم آموزشی و دانشگاهی، بازار کار و همچنین پتانسیل سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در سطح بسیار خوبی به سر می برد.

ما در مقاله "مهاجرت به انگلستان" از روش ها و مراحل لازم برای مهاجرت از راه های مختلف به انگلستان را بررسی کردیم اما در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکاتی برای زندگی در این کشور آشنا کنیم که هر مهاجری در بدو ورود خود به انگلستان به آن احتیاج دارد.

دانستن اطلاعاتی نظیر هزینه های زندگی، فرهنگ و خلق و خوی مردم انگلستان، شرایط کاری در این کشور و همچنین مشکلاتی که در طول روزمره و با گذشت زمان با آن ها روبرو می شوید، امری ضروری است؛ از این رو مطالعه این مقاله را تمامی متقاضیان مهاجرت به اروپا علی الخصوص انگلستان توصیه می کنیم.

زندگی در انگلستان

زندگی در شهرهایی مانند لندن، همواره جزئی از اهداف هر مهاجری در سرتاسر جهان است؛ این ویژگی و محبوبیت از پتانسیل کاری و همچنین فرهنگ و جامعه جذاب کشور انگلستان نشأت می گیرد. بنابراین هر مهاجری با آشنایی مناسب با فرهنگ، تاریخ و پیشینه این کشور برای مهاجرت به این منطقه تلاش کرده تا خود را با این جامعه وفق داده و به سطح مناسبی برای زندگی در این کشور برسد.

کشور انگلستان با داشتن پتانسیل بسیار مناسب در زمینه های اقتصادی و بازار کار، سیستم آموزشی و نظام تحصیلی پیشرفته و همچنین نیاز به نیروی کار متخصص (البته در برخی مشاغل موردنیاز) همواره می تواند مقصد بسیار خوبی برای متقاضیان این زمینه به شمار بیاید. اینکه یک مهاجر بتواند به این کشور نقل مکان کرده و زندگی کند، در وهله اول بسته به میزان نیاز جامعه به وی داشته، سپس به نظر کارفرمایان مربوطه؛ این کارفرما را می توان از دانشگاه در نظر گرفت تا شرکت ها و کمپانی های انگلیسی.

انگلستان کشوری نسبتا مسطح با پوشش گیاهی سرسبز و جذاب بوده که در هر نقطه از آن در شهرها و مناطق گوناگون می توانید جاده هایی خیره کننده همراه با خانه های قدیمی را یافت کنید. بنابراین شما در عین مدرنیته و پیشرفته بودن این کشور می توانید بافت تاریخی و فرهنگی کشور انگلستان را نیز در نظر داشته باشید تا بدانید که این کشور برای هر سبک از زندگی می تواند منطقه ای مناسب باشد. اما اینکه این شرایط مدنظر یک مهاجر است یا نه؛ پیشنهاد می کنیم این مقاله را دنبال کنید...

هزینه های زندگی در انگلستان

یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت به هر کشوری در دنیا، دانستن و علم به هزینه های روزمره در آن کشور است؛ زیرا با عدم آشنایی با این مورد شما با مشکلات بسیار بزرگی روبرو خواهید شد. البته کشور انگلستان، یکی از کشورهایی است که برای هر صدور هر نوع ویزا، میزان هزینه گذران زندگی شخص را نیز به تبع مدت زمان اقامت وی، از او طلب می کند تا در این مدت به این مشکلات برخورد نکنند. لازم به ذکر است که شهروندان کشور انگلستان با توجه به سطح زندگی در این کشور، هزینه های معقولی را دارا می باشد و از این بابت، یک مورد از مزایای این کشور محسوب می شود.

در تکمیل صحبت بالا ذکر این نکته ضروری است که با وجود اینکه انگلستان، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می رود، اما هزینه های زندگی در انگلستان در مقایسه با دیگر کشورها بالاتر است. اما نکته حائز اهمیت این است که با سطح درآمدی بالاتری که در این کشور وجود دارد، مهاجران زندگی به مراتب راحت تری را نسبت به دیگر کشورها تجربه خواهند کرد.

ما در ادامه جدولی تحت عنوان هزینه های مربوط به برخی اقلام موردنیاز و ضروری جهت زندگی روزمره در کشور انگلستان را بیان خواهیم کرد. (لازم به ذکر است که این هزینه ها به صورت میانگین بین شهرهای مختلف انگلستان بوده و ممکن است در برخی از این شهرها این مبالغ بیشتر و یا کمتر باشد.)

 

اقلام خوراکی

هزینه (پوند)

هزینه (دلار)

یک وعده ناهار به همراه نوشیدنی

11

16

یک وعده همبرگر در فست فود

5.88

8

سینه مرغ بدون استخوان (500 گرم)

3.31

4.49

شیر پرچرب (1 لیتر)

0.86

1.16

تخم مرغ (12 عدد)

2.47

3.36

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

2.08

2.83

پنیر محلی

4.09

5.56

سیب (1 کیلوگرم)

1.92

2.60

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

0.90

1.23

آبجو (نیم لیتر)

1.71

2.32

شراب قرمز (1 لیتر)

8

11

کوکاکولا (2 لیتر)

1.95

2.66

نان (مصرف یک روز برای دو نفر)

0.97

1.32

 

مجموع هزینه های اقلام خوراکی

 

 

 

 

 اقلام مربوط به مسکن

هزینه (پوند)

هزینه (دلار)

اجاره ماهیانه ملک 85 متری مبله در منطقه گران شهر

1,994

2,710

اجاره ماهیانه ملک 85 متری مبله در منطقه عادی شهر

1,273

1,729

قبض های مصرفی گاز، برق، آب و ... برای دو نفر در ملک 85 متری

147

199

اجاره ماهیانه ملک 45 متری مبله در منطقه گران شهر

1,276

1,734

اجاره ماهیانه ملک 45 متری مبله در منطقه گران شهر

1,078

1,465

قبض های مصرفی گاز، برق، آب و ... برای دو نفر در ملک 45 متری

97

132

هزینه اینترنت 8 مگابایت برای یک ماه

22

30

تلویزیون 40 اینچ

322

437

مایکروویو 900 وات (برندهای بوش، پاناسونیک، ال جی و ...)

73

100

مواد شوینده لباس

6

8

کارگر نظافتی (هرساعت)

12

16

 

مجموع هزینه های اقلام مربوط به مسکن

 

 

 

 

اقلام پوشاک

هزینه (پوند)

هزینه (دلار)

شلوار جین (یک جفت)

70

95

لباس تابستانی (برندهای زارا، H&M و ...)

33

44

کفش ورزشی (یک عدد)(برندهای نایکی، آدیداس و ...)

75

102

کفش چرم (یک عدد)

78

106

 

مجموع هزینه های اقلام پوشاک

 

 

 

 

اقلام مربوط به حمل و نقل

هزینه (پوند)

هزینه (دلار)

خودروی فولکس واگن گلف

20,029

27,216

بنزین (یک لیتر)

1.20

1.63

بلیط وسایل حمل و نقل عمومی (یک ماه)

98

133

 

مجموع هزینه های مربوط به حمل و نقل

 

 

 

 

اقلام مربوط به مراقبت فردی

هزینه (پوند)

هزینه (دلار)

داروی سرماخوردگی (برای 6 روز)

3.19

4.33

آنتی بیوتیک (12 دوز)

9

12

ویزیت پزشک خصوصی (15 دقیقه)

81

110

اسپری بدن (50 میل)

1.58

2.15

شامپو (400 میل)

3.36

4.57

دستمال توالت (4 رول)

1.83

2.49

خمیردندان

1.46

1.99

آرایشگاه و اصلاح مو

14

18

 

مجموع هزینه های مربوط به مراقبت فردی

 

 

 

 

اقلام مربوط به تفریح و سرگرمی

هزینه (پوند)

هزینه (دلار)

یک وعده شما در کلاب های شهر (دو نفره)

30

40

بلیط سینما (دو عدد)

20

27

بلیط تئاتر (دو عدد)

133

181

یک وعده شام ایتالیایی شامل پیش غذا، غذای اصلی، شراب و دسر (دو نفره)

58

78

نوشیدنی در کلاب مرکز شهر

9

12

کاپوچینو

3.14

4.27

آبجو در کلاب های شهر (500 میل)

4.70

6

آیپد 128 گیگ

429

583

نرخ یک دقیقه مکالمه با موبایل

0.14

0.19

هزینه باشگاه ورزشی (یک ماه)

37

50

سیگار مارلبورو (یک پاکت)

11

15

 

مجموع هزینه های مربوط به تفریح و سرگرمی

 

 

 

 

به صورت میانگین می توان گفت که هزینه زندگی یک شخص ماهیانه در حدود 2200 پوند و برای یک خانواده چهار نفره در حدود 3800 پوند می باشد؛ لازم به ذکر است که این اعداد میانگین بوده و بنا به مصرف اقلام مختلف در ماه می تواند متفاوت باشد. ما به شما توصیه می کنیم که با توجه به مبالغ ذکر شده می توانید میزان دقیق هزینه خود در کشور انگلستان را تخمین بزنید.

فرهنگ مردم انگلستان

سهم کشور انگلستان در فرهنگ جهان را به هیچ وجه نمی توان در نظر نگرفت؛ زیرا این کشور دارای فرهنگی بسیار قدیمی و تاریخی درخشان بوده که با کشورگشایی های در قرون گذشته و همچنین وسعت مرزهای این کشور در مناطق دیگر، این تأثیر را افزایش داده و جای فرهنگ خود را در گوشه گوشه جهان باقی گذاشته است. بنابراین همواره می توان انگلستان را به نفوذ فرهنگی در سرتاسر جهان از جمله کشورهای اسلامی و همچنین آفریقایی متهم کرد. از جمله موارد تأثیرگذار در این نفوذ فرهنگی به فیلم و موسیقی این کشور برمیگردد که مخاطبان بسیاری را به زبان های مختلف به خود جذب کرده است. البته لازم به ذکر است که با توجه به شرایط و سطح این تهاجم فرهنگی، اصلا نمی توان به آن به عنوان یک نکته منفی نگاه کرد, بلکه مثبت نیز است.

از سوی دیگر، سبک زندگی روزمره و آداب و رسوم انگلیسی در مناطق شهری و روستایی متفاوت بوده و هرکدام اصول مشخصی را برای زندگی خود رعایت می کنند که ناشی از محیط اطراف آنان است. نکته ای که لازم است حتما در مورد انگلستان ذکر شود، شکافی است که ممکن است پس از زندگی در محیط این کشور متوجه آن شوید؛ شکاف طبقاتی میان طبقه اشراف زاده و مردم عادی. بنابراین شما با زندگی در این کشور تمایزاتی بین شهر و روستا و یا اقشار مختلف در شهرها ملاحظه خواهید کرد.

حمل و نقل در انگلستان

سفر و جابجایی در کشور انگلستان به لطف شبکه گسترده ای از وسایل حمل و نقل عمومی شامل قطار، هواپیما و اتوبوس ها کار سختی نیست!

سیستم حمل و نقل از طریق قطار شامل ایستگاه های قطار در سرتاسر کشور انگلستان بوده و در تمامی شهرهای بزرگ و حتی روستاهای مجاور نیز توقف دارد. همچنین پروازهای مداوم بین شهرهای بزرگ انگلستان و سایر نقاط اروپا سبب شده است تا در کمتر از یک ساعت به شهرهای بزرگی مانند آمستردام، برلین و یا پاریس دسترسی داشته باشید. کشورهای دورتری مانند یونان لهستان و ... نیز فاصله ای در حدود سه الی چهار ساعت با کشور انگلستان دارند. سیستم دیگر حمل و نقل در انگلستان را نیز اتوبوس های بین شهری و یا داخل شهرها تشکیل می دهند؛ این وسایل عمر بیشتری را به مراتب نسبت به هواپیما و قطار داشته و سبب می شود شما در مصرف هزینه جابجایی تا حد ممکن صرفه جویی نمایید.

شرایط کاری در انگلستان

طبق اعلام موسسه Office for National Statistics (ONS) که بعنوان اداره آمار ملی انگلستان به شمار می رود، نرخ بیکاری در ماه می 2020، در حدود 3.9% بوده و این میزان به کمترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است. این آمار نشان از قدرت اقتصادی انگلستان داشته که یکی از کمترین میزان های بیکاری در اروپا را دارا بوده و شرایط اقتصادی و بازار کار بسیار جذابی را به متقاضیان خارجی نشان می دهد. لازم به ذکر است که این میزان رشد اقتصادی بیشتر در لندن و جنوب شرقی انگلیس متمرکز شده و بیکاری در شمال انگلیس بیشتر از نواحی دیگر گزارش شده است. به عنوان مثال، شهر لندن با دارا بودن بازار کار بسیار قوی که بیش از 10 برابر موقعیت شغلی به نسبت دیگر مناطق دارا بوده و از بهترین مناطق کاری محسوب می شود؛ البته رقابت برای ورود به این موقعیت ها را نیز نباید نادیده گرفت.

براساس اعلام سازمان آمار ملی انگلستان، بیشترین نیروی کار در صنایع زیر متمرکز شده است:

 • عمده فروشی و خرده فروشی
 • مراقبت های درمانی و مددکاری اجتماعی
 • مدیریت
 • آموزش
 • فنی و مهندسی
 • تولید
 • گردشگری

 

وبسایت دولت انگلستان همواره جدیدترین آپدیت خود را در زمینه مشاغل موردنیاز و کمبود مهارت را ارائه داده که در سال 2020 به شرح زیر می باشد:

 • محقق ( در زمینه های بایوشیمی و فیزیک)
 • مهندسی (عمران- مکانیک و برق)
 • IT و فناوری اطلاعات (آنالیزور- طراحی سیستم- برنمه نویس- طراحی وبسایت- توسعه دهنده نرم افزار)
 • پزشکی (عمومی- متخصص- روانشناس- رادیوتراپیست- پرستار- دامپزشک- درمانگر و مددکار)
 • آموزشی (استاد)
 • طراح گرافیک
 • سرآشپز حرفه ای

 

دولت انگلستان به مانند دیگر کشورها، هرساله میزان حداقل حقوق را در این کشور اعلام می کند که بنابر آمار رسمی دولت در آگوست 2020 :

 • £ 8.72 در ساعت برای کارمندان 25 سال به بالا
 • £ 4.55 تا £ 8.20 در ساعت برای کارمندان 18 تا 24 سال
 • £ 4.15 در ساعت برای کارآموزان

حقوق اعلام شده است.

لازم به ذکر است که میانگین سطح حقوق و درآمد در کشور انگلستان به عوامل مختلفی مانند بخش کاری و فعالیت، منطقه فعالیت، جنسیت و سطح مهارت شخص بستگی دارد و می تواند گاها بسیار متفاوت باشد. طبق آخرین آمار اعلامی، اختلاف درآمدی از نظر جنسیت در کشور انگلستان، 8.9% بوده است که می تواند خود به عنوان یکی از معایب کار در انگلستان به شمار رود.

آب و هوا در انگلستان

آب و هوا و اقلیم کشور انگلستان اکثرا تحت تأثیر اقیانوس بوده و در بیشتر ماه های سال، هوایی سرد را تجربه می کند. کشور انگلستان بخشی از بریتانیا بوده و در غرب اوراسیا واقع شده است که دارای خط ساحلی بسیار زیاد و گسترده ای می باشد. بنابراین و با توجه به تقابل هوای خشک قاره ای و همچنین مرطوب ساحلی، مناطق نزدیک به اقیانوس اطلس کمترین دما را داشته و از طرفی مناطق شرقی، خشک تر و با وزش باد کمتری همراه است.

به طور متوسط هرساله خورشید در حدود 1340 ساعت در کشور انگلستان می تابد؛ ساحل جنوبی به دلیل وزش باد دارای صاف ترین آسمان در این ناحیه بوده که سبب می شود بسیاری از گردشگران این منطقه را به عنوان مقصد تفریحی و استراحت خود برگزینند.

مشکلات زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان برای بسیاری از افراد رویای بوده که سال هاست به دنبال آن هستند؛ بنابراین با رسیدن و نقل مکان به این کشور تصور می کنند که به بهشت خود رسیده اند؛ شاید در نگاه اول این مورد درست باشد. اما دانستن مواردی که با گذشت زمان متوجه آن خواهید شد و ممکن ایت به چالشی برای شما تبدیل شود، ضروری است.

زندگی در کشور انگلستان در کنار تمام مزایا و فرصت های مناسب کاری و تحصیلی، دارای مشکلات و معایبی نیز هست که هر مهاجری قبل از اقدام باید به آن ها توجه کند. هر مورد از مزایا و معایب یک کشور می تواند با همخوانی و یا ناسازگاری با شرایط شخص تصمیم وی را تغییر دهد؛ بنابراین توصیه می کنیم که این موارد را مطالعه نموده و در هر مورد تحقیقات لازم را به عمل بیاورید.

 • سطح مالیات
 • میزان زباله در شهرها
 • نژادپرستی
 • هزینه های مهاجرت و ویزا
 • اقتصاد در حال رکود
 • سختی یافتن شغل
 • دلگیر بودن هوا
 • رانندگی در جهت مقابل
 • هزینه بالای حمل و نقل
 • وابستگی بسیار کشور به لندن
 • سطح پایین سیستم بهداشتی
 • نیاز به سطح زبان بالا

اپلیکیشن و سایت های کاربردی در انگلستان

یکی از مواردی که در دنیای امروز در تمامی نقاط جهان می تواند به شما در زمینه های مختلف کمک کند، دنیای اینترنت است. استفاده از وبسایت و اپلیکیشن های گوناگون می تواند به مهاجران و مسافران به کشور های مختلف در زمینه های لازم کمک شایانی کند.

در کشور انگلستان نیز شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن های مختلف به اطلاعات بسیار مفیدی دست پیدا کنید. ما در ادامه ابتدا تعدادی از اپلیکیشن ها و سایت هایی که در بدو ورود به انگلستان به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد را لیست می کنیم:

 • Citymapper
 • National Rail
 • TfL
 • BBC iPlayer
 • All4
 • ITV Hub
 • My5
 • Time Out
 • Meetup
 • Wriggle
 • Kapten
 • Uber
 • Santander Cycles
 • Too Good To Go
 • Refill
 • Good on You
 • TransferWise
 • CurrencyFair
 • World Remit
 • BBC Sounds
 • Ticketmaster
 • Disney
 • Starling Bank
 • Moneybox
 • Yolt
 • Rightmove
 • SpareRoom
 • Spotahome
 • HelloFresh
 • Farmdrop
 • Just Eat

جمع بندی

کشور انگلستان همواره به عنوان یکی از ابرقدرت های اروپا و جهان در زمینه های مختلف اقتصادی، آموزشی و اجتماعی به شمار رفته که مهاجرت به این کشور در بین متقاضیان این راه از محبوبیت خاصی برخوردار است. اما دانستن اطلاعاتی نظیر فرهنگ، آب و هوا، شرایط کاری و همچنین اطلاعات موردنیاز برای ورود به این کشور بسیار ضروری بوده وپیشنهاد می شود که از قبل راجع به آن ها مطالعه کنید. اما مهم تر از همه این موارد دانستن هزینه های فرد در کشور انگلستان، شاید از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد که وی بداند پس از ورود به این کشور با چه میزان هزینه و مالیاتی روبرو خواهد شد؛ طبق آمار میزان هزینه در کشور آلمان به صورت میانگین برای هر فرد در ماه در حدود 2200 پوند می باشد که این عدد برای یک خانواده 4 نفره به میزان 3800 پوند می رسد.

نظرات درباره زندگی در انگلیس

مشاوره مهاجرت رایگان :