ثبت شرکت در پرتغال

مقدمه

امروزه بسیاری از شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به ویژه ایران درصدد اخذ اقامت یکی از کشورهای اروپایی از روش های مختلف هستند. خانواده های ایرانی برای تأمین آینده فرزندان خود و همچنین با هدف ادامه تحصیل فرزندان در دانشگاه های سطح یک اروپایی پا در این راه می گذارند. روش های اقامتی متنوعی از سوی کشورهای مختلف جهان ارائه شده که بنا به شرایط و مدارک موردنیاز از طرفداران خاص خود برخوردار هستند.

یکی از راه های محبوب بین متقاضیان را می توان اقامت دائم کشور پرتغال به روش تمکن مالی (D7) معرفی نمود؛ عدم نیاز به سرمایه گذاری های سنگین در پروژه های مسکونی باعث شده است تا این راه را به روش بازنشستگی نیز بشناسند.

مقاله پیش رو به شما کمک می کند تا با روش تمکن مالی پرتغال، نحوه درخواست و مدارک موردنیاز آن آشنا شوید و اقدام به اخذ ویزای کشور پرتغال کنید. به شما توصیه می کنیم تا این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید و با مقایسه این روش با دیگر روش های اقامتی در کشورهای دیگر به علم مناسبی در این زمینه برسید.

ویزای تمکن مالی (D7) پرتغال

به صورت کلی ویزای تمکن مالی پرتغال، یک ویزای مقرون به صرفه و جذاب برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بوده که به شرط داشتن بودجه کافی و اثبات توانایی تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده همراه، اجازه اقامت دائم دریافت می کنند. این نوع ویزا، ایده آل افراد کارآفرین و یا بازنشسته بوده که قصد زندگی در اروپا بدون نیاز به سرمایه گذاری های عمده را دارند. پس نکته ضروری برای متقاضیان در این روش داشتن یک درآمد ثابت و منظم در کشور مبدأ (ایران) است که به دولت پرتغال اطمینان لازم بابت توانایی مالی لازم را ارائه می دهد. این توانایی می تواند از درآمد بازنشستگی، اجاره ملک و مغازه و همچنین بیزینس های مربوط به شخص سرپرست خانوار نشأت بگیرد.

مدت زمان اقامت و ویزای فرد متقاضی و خانواده وی، نکته ای است که برای بسیاری از افراد مهم است؛ در این مورد باید گفت که در بدو اقدام و ورود به کشور پرتغال، ویزای یک ساله، سپس دو دوره متوالی 2 ساله اقامت صادر می شود. در پایان این دوره 5 ساله، فرد متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت خانواده خود اقدام نماید. لازم به ذکر است که ویزاهای بیان شده در بالا، به صورت کات های اقامتی مدت دار صادر شده و به فرد اجازه تردد در کشورهای اروپایی یا حوزه شنگن را می دهد.

مزایای تمکن مالی در پرتغال

اخذ اقامت دائم کشور پرتغال به روش تمکن مالی و یا D7 روشی بسیار سریع و کم هزینه تری نسبت به گلدن ویزای پرتغال بوده و باعث شده است متقاضیان بسیاری این روش را به عنوان راه خود انتخاب نمایند؛ در ادامه تعدادی از مزیت های این روش را بیان خواهیم کرد:

 • امکان همراهی والدین، همسر و فرزندان از ابتدای ورود
 • اجازه زندگی دائم شخص سرپرست و خانواده وی در خاک پرتغال
 • اجازه کار افراد خانواده در طول مدت اقامت
 • تحصیل رایگان فرزندان در پرتغال
 • بهره مندی از حقوق شهروندی، سیستم آموزشی و بیمه های درمانی
 • امکان سفر و تردد به تمام کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • اجازه راه اندازی بیزینس های مختلف و استخدام شهروندان پرتغالی
 • امکان اخذ پاسپورت در کوتاه ترین زمان ممکن (5 ساله)
 • امکان معافیت از پرداخت مالیات در 10 سال ابتدایی ورود

 

تمام این مزایا باعث شده اند تا این روش بیش از پیش جذاب شود و متقاضیان بسیاری را به سمت خود بکشاند.

مدارک موردنیاز در تمکن مالی پرتغال

خب سوال بسیاری از متقاضیان این راه این است که به چه مدارکی نیاز دارند و سفارت کشور پرتغال چگونه به آن ها اجازه ورود می دهد؟

در این باره باید گفت یکی از مهم ترین نکات این است که فرد متقاضی در مدت زمان 5 ساله ابتدایی ورود خود می بایست معادل 2 سال و نیم در خاک پرتغال حضور داشته باشد؛ در غیر اینصورت به مشکلات اقامتی و تأخیر در پروسه اخذ پاسپورت خود برخواهند خورد. این مورد را می توان یکی از معایب روش تمکن مالی پرتغال دانست.

ما در ادامه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ورود به کشور پرتغال را لیست می کنیم؛ مدارکی که سفارت پرتغال در تهران را مجاب به صدور ویزا برای شخص متقاضی و خانواده وی می کند:

 • ارائه و اثبات تمکن مالی خانواده برای یکسال:
 • سرپرست خانوار : € 7,200    
 • همسر و یا والدین : € 3,600 
 • فرزند :  € 2,160                 

 

 • تکمیل اپلیکیشن فرم D7
 • گذرنامه معتبر و مدت دار
 • 2 قطعه عکس گذرنامه ای
 • ارائه حساب بانکی و گردش مالی لازم به تعداد اعضای خانواده به مدت 6 ماه
 • اثبات و ارائه محل سکونت دائمی و رسمی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • بیمه درمانی مسافرتی و معتبر

افراد واجد شرایط روش تمکن مالی پرتغال

در بالا مدارکی را که یک متقاضی روش تمکن مالی در پرتغال لازم است تا به سفارت ارائه دهد، ذکر شد. یعنی تا اینجا متوجه شدیم که چه کسانی و با چه گردش حساب بانکی می توانند برای این روش اقدام نمایند.

اما نکته ضروری و سوال بسیاری از متقاضیان این است که فرد سرپرست خانوار چه کسانی را می تواند به عنوان همراه و خانواده خود به سفارت معرفی نماید. در ادامه لیست افراد قانونی این راه را بیان می کنیم:

 • همسر و یا شریک زندگی
 • فرزندان زیر سن 18 سال و یا ناتوان
 • فرزندان بالای سن 18 سال و مجرد که در دانشگاه های پرتغال در حال تحصیل هستند.
 • والدین شخص متقاضی اصلی
 • خواهر و یا برادر صغیر؛ که به صورت قانونی تحت نظر سرپرست خانوار هستند.

مراحل روش تمکن مالی پرتغال

مراحلی که برای روش تمکن مالی پرتغال باید طی کرد، بسیار ساده و سریع است؛ بدین صورت که ابتدا سری مدارک و مستندات لازم را تهیه نموده و به سفارت این کشور ارائه می دهند.

 • درخواست ویزای موقت D7 از کشور مبدأ

همان طور که در بالاتر نیز بیان شد، متقاضی ابتدا باید اقدام به اخذ ویزا و ارائه درخواست خود در سفارت پرتغال درکشور خود نماید. این درخواست با یک سری مستندات و مدارک اعلامی در بالا همراه است که سفارت، متقاضی را واجد شرایط این روش بشناسد. میزان گردش حساب بانکی و تمکن مالی ارائه شده از جمله مهم ترین این مدارک می باشد.

 

 • حساب بانکی و ثبت محل سکونت در پرتغال

یکی از مهم ترین مراحل این روش و می توان گفت اولین اقدام متقاضی پس از ورود به خاک پرتغال، افتتاح حساب بانکی و رجیستر کردن خود و خانواده همراه در خاک پرتغال می باشد.

بدین صورت که حساب بانکی برای انتقال هزینه خود و خانواده، و همچنین محل سکونت برای تأیید اقامت خود در پرتغال (خرید، اجاره و یا قرض گرفتن ملک) لازم می باشد. در ادامه نیز این مشخصات در پرونده وی در کنسولگری و اداره مهاجرت ثبت شده و پی در پی چک می شود.

 

 • درخواست اقامت دائم کشور پرتغال

پس از تأیید شدن فرد متقاضی توسط دولت پرتغال و اطمینان از صلاحیت وی، برنامه اخذ اقامت های مدت دار آغاز می شود و فرد می تواند با ارائه مدارک لازم و گذشت مدت زمان قانونی به تمدید ویزای خود و خانواده همراه اقدام نماید. در ادامه این بازه های زمانی بیان خواهد شد.

مدت زمان اقامت در تمکن مالی پرتغال

همان طور که در قبل نیز ذکر شد، دولت پرتغال به مدت زمان های قانونی اعلام شده به شخص متقاضی ویزا می دهد و فرد می بایست در بازه های زمانی مشخص اقدام به تمدید ویزا و کارت اقامتی خود نماید.

عموما این ویزا را به عنوان روش بازنشستگی می شناسند؛ از این رو دولت قوانینی را برای مدت زمان اقامت شخص اعلام کرده است.

طبق قانون کارت های اقامتی شخص متقاضی و خانواده وی به صورت 1 ساله، 2 ساله و 2 ساله تمدید و صادر می شود که در پایان دوره 5 ساله می توانند برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام نمایند. نکته ضروری در این بخش، شرط حضور متقاضی به مدت 6 ماه در سال (متوالی) و یا 8 ماه در سال (غیرمتوالی) می باشد که از الزامات تمدید ویزای فرد محسوب می شود.

جمع بندی

در زمانی که بسیاری از کشورهای اروپایی اقامت و شهروندی خود را به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا ارائه می دهند، بحث شرایط و مزایای هر روش از اهمیت خاصی برخوردار می شوند. از این رو متقاضیان جذب شرایط سریع تر، آسان تر و کم هزینه تر می شوند. روش تمکن مالی پرتغال یکی از روش هایی است که دولت پرتغال برای افرادی صادر می کند که دارای درآمد مشخص در کشور خود بوده و در پی پاسپورت این کشور هستند. عدم نیاز به سرمایه گذاری، مدت زمان کوتاه اخذ پاسپورت، امکان ویزای پیوست خانواده و همچنین اجازه کار و تحصیل خانواده از جمله مزایای این روش به حساب می آیند. اما در کنار همه این مزایا، عیبی همچون شرط حضور فیزیکی در خاک پرتغال به مدت زمان 6 ماه در سال خودنمایی می کند. ما به شما توصیه می کنیم که برای بررسی دقیق تر این روش و همچنین اقدام در این راه با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت نموده و از جزئیات این روش بیشتر آشنا شوید.


پرسش و پاسخ های متداول

خیر. شما می توانید فرزندان زیر سن قانونی و یا ناتوان خود را در این روش به عنوان زیرمجموعه خود معرفی نمایید. اما لازم به ذکر است که اگر فرزند بالای 18 سال اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های پرتغال نماید و مجرد باشد، می تواند به عنوان زیرمجموعه سرپرست خانوار معرفی شود.

یکی از مزیت های این روش این است که شما در هیچ پروژه ای سرمایه گذاری نمی کنید و نیاز به خرید هیچ گونه ملکی نیست. شما صرفا باید توانایی خود در تأمین هزینه های زندگی خانواده همراه را اثبات نمایید.

فرد متقاضی در این روش از معافیت های مالیاتی متنوعی در زمینه درآمد ناشی از املاک، بیزینس و یا سهام برخوردار است که می توانند تا 10 سال ابتدایی ورود خود از این مزایا بهره مند شوند.

بله. شخص متقاضی کارت های اقامتی یکساله، 2 ساله و 2 ساله از دولت پرتغال دریافت می نماید و پس از پایان دوره 5 ساله می تواند برای اخذ پاسپورت و شهروندی پرتغال اقدام نماید. لازم به ذکر است که نیمی از مدت مان ذکر شده را می بایست در خاک پرتغال حضور داشته باشد.

یکی از مزایای ویزای تمکن مالی (D7) برای شخص متقاضی و افراد خانواده اجازه کار تمام وقت و یا تحصیل می باشد که بدون هیچ محدودیتی می توانند انجام دهند.

نظرات درباره ثبت شرکت در پرتغال

مشاوره مهاجرت رایگان :