امنیت در روسیه

امنیت در روسیه

با جرات میتوان گفت که روسیه یکی از امن ترین کشورهای دنیا به حساب می آید:

دلایل این موضوع را می توان به صورت زیر بیان کرد.

1-روشنی در رسانه ها ، اخبار و همچنین در کلیه ی شبکه های اجتماعی

(حتما میدانید که روسیه دارای اینترنتی مناسب و آزاد است . در تمام رسانه های کشور روسیه کوچکترین خبر ویا اتفاقی بصورت روزانه و منظم از رسانه ها پخش میشود . همین امر که اخبار شفاف روزانه را به مردم می رسانند قطعا نشانه از امنیت بالاست که چیزی مخفیانه برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی وجود ندارد.)

2- نظارت و کنترل کلیه ی مکان ها: روشن است که در تمام شهر های کشور روسیه اعم از اماکن عمومی ، فروشگاها، تک تک خیابان ها ، راهای عبور مرور و کوچه ها حتی در داخل اتومبیل ها مردم روسیه دوربین نصب میکنند. در درون خودرو ها دوربین های مخصوصی داشته تا مدارکی بصورت تصویری در صورت بروز اتفاقی داشته باشند.

"همین نظارت باعث افزایش هوشمندی و تسلط بیشتر برای پیشگیری از وقوع بسیاری از جرایم بسیار کارآمد است."

3-در کشور روسیه هر شهروند موظف است در صورت نقل مکان به محل مسکونی و یا شهر جدید حتما محل و شهر مورد نظر را در شهرداردولت محلی به ثبت برساند .در صورتیکه شهروند خارجی باشد باید در اداره ی مهاجرت اینکار انجام شود . درصورت بی توجهی پیگرد قانونی داشته و پرداخت جریمه را درپی دارد.

"ویژگی مثبتی که میتواند داشته باشد این است که دولت روسیه از مکان شهروندان خود اگاه است. و در صورت بروز اتفاق احتمالی قطعا پیگیری و رسیدگی بسیار بهتری میتواند داشته باشد و باعث کاهش وقوع جرم میشود."

4- همانطور که مستحضر هستید کشور روسیه ،یکی از اعضای برجسته شورای امنیت و یک ابر قدرت نظامی میباشد که افتخاره ساخت بهترین تجهیزات وسلاحات  نظامی دنیا را از آن خود کرده است. با این حال استفاده ازهرگونه اسلحه بدون مجوزقانونی ، برای هر شخص در کشور روسیه غیر مجاز بوده  و پیگرد قانونی دارد.

5-  ضمنا کشور روسیه در رتبه بندی گردشگری  از رتبه ی 10 برخورد داراست. پس مسلما کشوری کاملا امن به حساب میاید، که سالانه حدود 35 الی 36 میلیون نفر توریست به این کشور سفر میکنند.

6- نکته ای که در این کشور حائز اهمیت است دقت و سرعت العمل بسیار بالای پلیس روسیه میباشد.  درصورت وقوع جرم تمام راها برای مجرم یا مجرمان بسرعت  مسدود شده و پلیس براحتی تمام امور را در دست گرفته و امنیت را حاکم میسازد.

7- تمام مقامات امنیتی و نظامی کشور روسیه بصورت دائم و بسیار دقیق دید کامل ونظارت گسترده  بر کشور خود  داشته و چه بصورت محسوس و حتی نامحسوس در همه جا حضور دارند.

8- در کشور روسیه  بخصوص در شهرهای بزرگ ،مانند مسکو و سنت پترزبورگ هر زمانی از شبانه روز در هرکجا قرار گرفته باشید ذره ای خطر و ناامنی شمارا تهدید نخواهد کرد با توجه به توریستی بودن کشور روسیه ، زندگی در روسیه بسیار فعال و پر جنب و جوش بوده که حتی در نیمه شب ها هم این امر همچنان جاریست.

 

به چه علت اسم نا امنی را روی کشور روسیه میگذارند ؟

1-همانطور که در مطالب بالا ذکر شد روسیه با داشتن شفافیت و روشنی در اخبار خود برخلاف  بسیاری از کشور ها که دروازه بانی خبر داشته و بسیاری از اخبار را به دلایل مختلف منعکس نمیکنند این کشور هیچگونه محدودیت یا ممنوعیت در انتشار خبری نداشته و از  تک تک رسانه ها و تمامی شبکه های اجتماعی میتوان اخبار کامل و موثق این کشور را دنبال کرد که همین امر باعث بزرگنمایی کردن و فرصت به وجود اوردن شایعه برای ناامنی میشود و از انجاییکه همه ی دنیا اخبار ناامن را تا جای ممکن پوشش میدهند طبیعتا زمانیکه این کشور با شفافیت کامل خبر را عرضه میکند افراد عامه بصورت ناخواسته درصورت مواجه شدن با اخباری که از صراحت بسیار بالایی برخوردار می باشد دچار تشویش میشوند.

2- نمیتوان تبلیغات کشور های رقبا را نیز در این خصوص در نظر نگرفت. همچنین در رابطه با کشور ایران نیز این اعمال از طرف رسانه ها و اخبار کشور های دیگر بسیار رایج است. که با شاخ و برگ افزایی ،دروغ پردازی و فریب افکار عمومی جهت ناامن نشان دادن  کشور در مقابل باور عموم مردم جهان در تلاش هستند. همین امر درباره کشور روسیه نیز،کاملا صدق میکند و دلایل متعددی دارد که مهترین این دلایل رقابت سیاسی و تجاری با این کشور است.

3- سومین علت وجود ذهن های حاشیه و شایعه سازه عده ای  میباشد. به عنوان مثال برای همه ی ما در داخل کشور خودمان پیش امده که اخبار یا موضوعی کذب را در شبکه های اجتماعی دیده باشیم و ممکن است اگر از صحت و سقم آن موضوع اطلاعی نداشته باشیم آن را باور کنیم. این موضوعات ، وجود این افراد و این اتفاقات نیز بارها در کشور روسیه اتفاق افتاده وهم خواهد افتاد خیلی از اخبار تکان دهنده یا متشنج که از روسیه منتشر میشود ممکن است هیچگونه ارتباطی با این کشور نداشته و خود شخص این مسئله را به این کشور الصاق کرده و ربط داده باشد درحالیکه ممکن است همین اخبار مربوط به کشور دیگری بوده یا مربوط به خیلی سال قبل باشد. یا اصلا موضوع به قرار دیگر بوده و اینگونه به نادرستی منعکس شده باشد.

سخن اخر:

روسیه بزرگترین کشور جهان، با قدرت های وسیعی که  در زمینه های نظامی،اقتصادی و تجاری دارد اصولا برای اعتبار و معروفیت اروپا و امریکا میتواند تهدید بزرگی به حساب بیاید و کاملا طبیعی است،که یک سری اخبار و تبلیغات سوء علیه این کشور ساخته و مطرح شود .


پرسش و پاسخ های متداول

نظرات درباره امنیت در روسیه

مشاوره مهاجرت رایگان :